Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

02 06 OCAK 2017 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI VE BİR ÖNCEKİ EĞİTİM HAFTASINA AİT İNDİRME BAĞLANTILARI

2016-2017 Eğitim Sezonumuz

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih02.01.2017

Toplam okunma941

Merhabalar değerli takipçilerimiz. Öncelikle, 2017 yılının ülkemize ve dünyamıza barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini ümit ediyor, daha engelsiz, eşit ve erişilebilir bir hayatta, güzel paylaşımlarda bir arada olmayı diliyoruz. Yeni yılın ilk engelsiz eğitim programı, 02 Ocak 2017 Pazartesi günü, Olcay Aşçıile başlayacak. Eğitimlerimizin İOS, Android, Macos ve Windows üzerinden erişime imkan veren ve her platform için yazılım sürümü bulunan teamtalk isimli sohbet odası programı üzerinden gerçekleştirildiğini ve saat 20:00’de başladığını bilgilerinize sunarak, yeni yılın ilk haftası için şekillenen eğitim programımızı aşağıda paylaşıyoruz.

 

02-06 OCAK 2017HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI:

 

                02 OCAK 2017 PAZARTESİ: BİLGİSAYAR GÜNLÜĞÜ EĞİTİM PROGRAMI.

Yılın ve haftanın ilk eğitim gününde Olcay, konuğu Çağrı Doğan ile birlikte, NVDA serisi 3’ü inceleyecek ve sizden gelen soruları cevaplandıracak.

03 OCAK 2017 SALI: ORTAYA KARIŞIK EĞİTİM PROGRAMI.

Elif, programına bu defa Ayça Balcı Güngör’ü konuk edecek. Evdeki bozulmuş gıdaları nasıl ayırt edebileceğimiz ve görme engelli bir birey olarak sebze ve meyve seçmede ne gibi yöntemler kullanabileceğimiz, programın konusu olacak.

04 OCAK 2017 ÇARŞAMBA: ERİŞİLEBİLİR İOS VE ANDROİD UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI.

Ömer, erişilebilir navigasyon uygulamalarını anlatacağı eğitiminde, Navigon İOS ve Android uygulamalarına ve Google Haritalar İOS ve Android uygulamalarına yer verecek.

05 OCAK 2017 PERŞEMBE: MİCROSOFT EXCEL 2016 KULLANIMI EĞİTİM PROGRAMI.

Engin Yılmaz, Microsoft Excel 2016’de hücre yönetimini ele alacağı eğitiminde, hücrelere veri girme, girilen veriyi düzeltme veya düzenleme, bul ve değiştir işlemleri, otomatik doldurma işlemleri ve yazım ve dil bilgisi kontrolü konularında, bilinmesi gerekenleri irdeleyecek.

                06 OCAK 2017 CUMA: JAVASCRİPT EĞİTİM PROGRAMI.

Sarper Arıkan, javascript alert, confirm prompt diyalogları ve koşullu durumları işleyerek, tarayıcı varsayılan diyalog ekranlarıyla çalışma ve koşullu durumlara göre javascript kodlama alıştırmaları yapacak. Ayrıca, eğitimi esnasında if, else if ve else ifadelerine de yer verecek.

 

BİR ÖNCEKİ HAFTA EĞİTİMLERİNİ İNDİRME BAĞLANTILARI:

 

Burak Sarı İle Şelpe Tekniğine Giriş Birinci Bölüm

Olcay Aşcı İle Bilgisayar Günlüğü İkinci Bölüm

Elif Ünver İle Ortaya Karışık Eğitim Programı 2. Bölüm

Ömer Yeşiltaş İle Erişilebilir iOS ve Android Uygulamaları Eğitimi 2. Bölüm

Engin Yılmaz İle Excel Kullanımı 2. Bölüm

Sarper Arıkan İle Javascript Eğitimi 2. Bölüm

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle