Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

11 Ocak 2017 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarAdem Vural, Engin Yılmaz

Tarih11.01.2017

Toplam okunma871

11 Ocak Engelsiz Erişimli Saatler: Hasan Özdemir'le Kütüphanem uygulaması, Turgay Gümüş'le gitar ziyafeti, hep beraberce karda ve yağmurda baston kullanma teknikleri!

Merhabalar değerli dostlar. Kış aylarını hep sevmişimdir. Geçen Televizyonda birinin yorumladığı gibi, sanki soğuklar daha da birleştiriyor insanları, aile fertleri yan yana geliyor, sanki birbirimizi daha bir anlıyoruz bu aylarda. en azından öyle olmasını umuyor insan. Bugün ilk konuğumuz bize müthiş bir yeni yıl hediyesi veren Hasan Özdemir. Hasan MİCROSOFT Modern assist ekibiyle birlikte kütüphanem uygulamasını geliştirdi, ve halka açık sürümün yayınlandığını ilk kez geçen haftaki programımızda duyurmuştu. Bu haftada kendisi ve belki ekibinden bir kaç arkadaş, yayınımızda hem Kütüphanem uygulamasını anlatacak, hem de uzun vadeli heyecan verici hedeflerinden bahsedecek. Hasan'ın heyecanı eminiz içinizi sıcacık yapacak.

 

Program ortasındaki müzisyen konuğumuz sanırız ilk kez katılıyor yayınımıza: Turgay Gümüş. Turgay gitarıyla sesleniyor dinleyicilerimize. 

 

Ve ikinci yarıda tak kış aylarına uygun bir konu ele alıyoruz. Kar ve yağmurda bastonla yürüme teknikleri. hem AFB ve NFB içinden konuyla ilgili yazıları derleyecek, hem de sizlerin ve bizlerin deneyimlerini harmanlayıp sohbet edeceğiz? nasıl bir baston kullanmalı? Adımları ne şekilde atmalı?  Ne giyinmeli? Bastonu nasıl kullanmalı? Kaybolan ipuçları yerine ne koymalı? Bu sorulara sizlerin de pratik yanıtları varsa, lütfen bizlerle olun, paylaşın, paylaşalım. Elbette biliyorsunuz, biz öyleyse, dışarı çıkmayalım,  öyleyse, yapmayalım, öyleyse yemeyelim diyenlerden değiliz. Böyle bir ekolü temsil etmiyoruz. Neden yapılamazın değil, nasıl yapılırın peşindeyiz. Siz de öyle inanıyorsanız, bekleriz.

 

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21:00-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.

 

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için

 

www.eged.org/radyo

adresine girebilirsiniz.

 

Dilerseniz aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

 

http://89.163.146.245:9976/listen.pls

 

Ayrıca Radyo kulesi uygulamasından da Eged radyoyu bulabilirsiniz.

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

 

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

 

eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız,

 

yilmaeng

 

adresini Skype içine ekleyin.

 

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için

 

dunyayaseslen.com

adresine bakabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle