Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

17 Aralık 2014 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngin Yılmaz, Adem Vural

Tarih17.12.2014

Toplam okunma1202

Merhaba. Yine bir Çarşamba ve bir engelsiz erişimli saatler günü. Bu hafta programımızı engelsiz eğitim projemiz nedeniyle 15 dakika geç başlatıyoruz. Öncesinde Sarper Arıkan’ın engelsiz eğitim odasındaki Android derslerini kaçırmamanızı öneriyoruz.

Ve sizler için dopdolu bir içerikle yeniden karşınızda olacağız 21:15 civarı. Program bu aralar 3 ssate yakın sürüyor ama çaktırmayın aramızda kalsın.

Önce Genç arkadaşımız İdris Ekinci bizlerle bu sefer. Kendisi Windows üzerindeki dokunmatik ekran kullanım deneyimlerini anlatacak. Bunu hem NVDA hem de narrator kullanarak yapacak. İdris’e de takıma hoş geldin diyeceğiz birlikte.

Sonrasında kapalı alan navigasyon konumuz devam edecek. Geçen hafta Sesli Adımları deneyimleyip bir demo yapmıştık. Bu hafta da Onur Yılmaz ve Eşi Canan’la İstinye Park’a giderek Yol arkadaşım’ı deneyimledik ve sizler için kaydettik. Önce bu kaydı dinleyeceğiz, sonrasında Turkcell Hayal Ortağım projesinden Gamze ile, uygulamayı beraber test ettiğimiz Canan ve Onur bizlerle olacak ve uygulamayı birlikte konuşacağız.

Daha programımızın yarısı olacak ve Eyüp muhteşem sesi ve kavalıyla bizi dinlendirecek.

İkinci Yarı Adem abi’ye Emanet. Bir yürüme bandı kullanırken, erişilebilirlik adına nelere dikkat edilebilir? Kenarlardan tutmadan nasıl koşulabilir? Yürüme bandında nasıl süre tutulur? Bu ve benzeri bir çok ipucunu duymak istiyorsanız, Adem Abi’ye kulak verin.

Elbette birbirinden özenle seçilmiş şarkılar programın bir parçası olacak.

Bu Hafta EEEH dergiden hangi yazıyı paylaşacağız dersiniz?

Haydi Engelsiz Erişimli Saatler aracımız kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Biz burdayız ya siz?

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli pls dosyasını indirebilirsiniz.

http://www.sendspace.com/pro/dl/zuhi9q

veya

http://www.egitimdegormeengelliler.org/radyo

adresine girebilirsiniz. Bu adresten hem radyoyu dinleyebilir, hem de mesaj paneli aracılığıyla bize iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

Radyomuzu iphone ve benzeri bir cihazla dinlemek içinse aşağıdaki linge tıklayın.

http://80.239.141.175:7063/listen.pls

 

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle