Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

17 Mayıs Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarAdem Vural, Engin Yılmaz

Tarih17.05.2017

Toplam okunma637

Selamlar dostlar,

1 hafta program yapmadık, yine epeyce konu birikmiş. Bu hafta sezonumuzun son betimleme yazarını konuk alıyoruz. Fatih Korgan. Fatih'e aksiyon filmlerinin değişmez ismi desek, bizce tam yerine oturacak. Neler yok ki repertuarında. Tüm Hızlı ve Öfkeli serisi. Rocky serisi, Matrix 2 ve 3, Kill Bill 2, Er Ryan'ı Kurtarmak... Yani aklınıza hangi aksiyon gelirse, altında Fatih'in imzasına rastlamanız şaşırtmasın sizi. Tabii bunun yanında Kurtuluş ve Cumhuriyet serileri gibi tarihi  yapımlarda, Marslı, Yıldızlar Arası gibi bilim kurgularda da görüyoruz kendisini. Kısaca çizgisini hiç bozmadan harika işler çıkaran bir betimleme emekçisini daha ağırlamaktan biz çok mutluyuz. Fatih aynı zamanda öğretmenlik yapıyor ve öğrencileriyle de çok beğeneceğiniz çeşitli faaliyetler yürütüyor. Programımızda ondan da bahsedeceğiz. 


Dedik ya, 15 gün içinde ne çok şey birikti diye, bunlardan en önemlisi EGED'İN EYDS zaferi diyebiliriz. Herkes sakatlar haftasında göstermelik törenler yapa dursun, EGED devrimsel bir kazanım elde etti ve Elektronik Yabancı Dil sınavı EYDS'nin erişilebilir olmasını sağlamayı başardı. ÖSYM kılavuzunda körlerin ekran okuyucu kullanarak EYDS'Yİ alabilecekleri resmen açıklandı.  İlk sınav 27 Mayıs’ta ve isteyen görme engelliler başlangıçta Ankara'da ekran okuyucu kullanarak tek başlarına girebilecekler bu sınava. Emre bizi mutlu sona getiren süreci anlatıyor. 
Bir haftalık boşluğu affettirebilmemiz lazım size değil mi? Onun için programımız biraz uzuyor. Bilişim köşemizde Prizmo Go ve Uber uygulamalarına daha yakından bakıyoruz. 


Malum bu hafta sonu 10. Selen Özel Bilgi Yarışmamızı yapıyoruz. Bununla ilgili son bilgiler ve duyurular, Adem Abinin seçkisi de her zamanki gibi devam ediyor. Kısaca artık dondurmalarınızı alın ve keyifle, bilgisayar veya telefonunuzdaki EGED radyonun sesini biraz daha açın.

 


Engelsiz Erişimli saatler kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Engelsiz Erişimli Saatler her Çarşamba akşamı saat 21:00-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.

Engelsiz Erişimli Saatler programını Eged Radyodan dinleyebilmek için,
www.eged.org/radyo
adresine girebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls
Ayrıca Radyo Kulesi uygulamasından da Eged Radyoyu bulabilirsiniz.


Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com
adresini  kullanın.


Eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız, yilmaeng kişisini Skype  kişilerinize ekleyin.

Artık bize Twitter üzerinden de ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tweet yazarken mesajın bir yerinde @engelsizerisim ifadesini de geçirerek bizden söz etmek. Böylece yazdığınızı biz de göreceğiz.

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için,

www.dunyayaseslen.com
adresine bakabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle