Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

2 Kasım 2016 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarAdem Vural, Engin Yılmaz

Tarih02.11.2016

Toplam okunma1008

Merhabalar Arkadaşlar. Engelsiz Erişimli saatler ilginç ve deneysel bir programla konuğunuz oluyor bu akşam.

"görüntüde içi yiyecekle dolu bir tabak var. Görüntüdeki olası yazı şu: İtalyadaki depremin 6.6 şiddetinde olduğu belirtiliyor".

yukarıdaki alıntıyı, geçen pazar NTV ekranından bir yemek programı sırasında çektiğim bir karenin tarifinden aldım. İşte karşınızda büyüleyici bir uygulama Braigo. O kadar para verip KNFB'NİN hiç bir şey okuyamamasından, office  Lens ile bir şey okumak için 15 takla atmaktan yoruldunuz mu? Peki bir uygulama size hem bir kitap sayfasını okuyup hem de önce sayfadaki resmi tarif etse nasıl olurdu? üzerine bir de başkalarının çektiklerini görseniz, yetmeyip bir de rss ekleseniz ne düşünürdünüz?
Şu an ingilizce olan çiçeği burnunda bir uygulama Braigo. Ama çok çok umut verici. restoranda menü de okuduk. İlaç kutuları, kola şişesi ve tabelaları da. Sokakta rastgele bir manzaranın da tarifini aldık, bir televizyon karesindeki olası görüntünün betimlemesini de. Taptap see, artı knfb reader, artı goodles artı rss okuyucu. ilginç dimi? İçinizden bu, çok pahalıdır dediğinizi duyar gibiyiz. Peki ya, tüm bunlar tamamen ücretsiz desek? Detayları çok merak ettiyseniz,  kestanenizi ve çayınızı alın, bizimle olun. Ha unutmadan programın appstore bağlantısı şu:
Braigo Labs Inc.: Braigo Companion
https://appsto.re/tr/dVWjeb.i
Bu akşam, uzun süredir istediğimiz ama uygulayamadığımız bir şeyi hayata geçireceğiz?  Canlı canlı yemek yapma. programda, Sevda ile Salep yapacağız. Buraya dikkat hazır Salep değil, saf Salep'ten yapacağız. Canınız çektiyse, buyrun efendim.

Arzu ile canlı türkü aramızı da verdikten sonra. Ömer bizimle oluyor. malum meşhur Braille ekran orbit reader çıktı çıkacak. Kullanım kılavuzları dahi yayınlandı ve Ömer bunları Türkçeye çeviriyor halen. öyle olunca, cihazın özelliklerini en iyi Ömer bilir dedik ve o da bizi kırmadı, anlatacak.

Kısaca, akılda kalan bir Engelsiz Erişimli Saatler bizleri bekliyor. Saleb'in dibini tutturup, Braigo ile hiç bir şeyi betimleyemeyip okutamazsak, işin ucunda rezil olmak da var, çok çok eğlenmek de.

Biz buradayız ya !siz?

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21:00-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.;Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için

www.eged.org/radyo
adresine girebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls


Ayrıca Radyo kulesi uygulamasından da Eged radyoyu bulabilirsiniz.Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com
adresini  kullanın.eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız,

yilmaeng

adresini Skype içine ekleyin.Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için

www.dunyayaseslen.com
adresine bakabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle