Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

2014’ün En Erişilebilir Sitesi Tivibu.com.tr

Haberler

Tarih16.10.2015

Toplam okunma6864

Bu yıl 13.sü düzenlenen Altın Örümcek web ödülleri töreni, 14.10.2015 Tarihinde Maslak Tim Show Center’da gerçekleştirildi.

Engelsiz Erişim ekibi olarak, geçtiğimiz dönemlerdeki Altın örümcek törenlerinde süregeldiği üzere 2014’ün en erişilebilir web sitesi kategori ödülünü vermek üzere oradaydık.

Tören DorukNet genel müdürü Gökhan Erkman’ın açılış konuşmasıyla başladı ve 37 kategoride dağıtılan ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl ünlü sunucu Oylum Talu’nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği etkinlikte en iyi site ödülünü İmalathane isimli ajansın tasarımını üstlendiği: www.kale360.com aldı.

Tüm kategorilerin en iyilerinin listesine: www.altinorumcek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2014’ün en erişilebilir web sitesi ödülünü Engelsiz Erişim ekibi adına Çağrı Artan takdim etti. Bu yılın en erişilebilir web sitesi ise Tribal WorldWide isimli dijital medya ajansının tasarladığı: www.tivibu.com.tr oldu. Ekibimizin Tivibu’yu seçme nedenlerinden en önemlisi, görme engellilerin erişilebilir biçimde tv izlemesi için çalışma yapan, bu çalışmada ekran okuma programlarıyla erişimi ön plana alan ve başarı sağlayan ilk kurum olması olarak öne çıktı.

Ekibimizden Çağrı Artan, konuşmasında bu noktaya ve erişilebilirliğin önemine vurgu yaptı.

Çağrı Artan’ın ödül takdim konuşması videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

DorukNet ekibine, erişilebilirliğin önemine dair gösterdikleri duyarlılık için teşekkürlerimizi sunar, Nice Altın Örümcek ödül törenlerinde birlikte olmayı dileriz.

Ödül takdim videosu:

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle