Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

2018 Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Etkinlik Programı

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih05.10.2018

Toplam okunma1574

5. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Afişi

Bu yıl 5.’si gerçekleşecek olan, Erişebiliyorsam Eşit Hayat, Al Eline Bastonu Bağımsızlığı Tat temalı Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali, 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde sizleri Boğaziçi Üniversitesi’ne bekliyor.

Engelsiz Erişim Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliği ile ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali, 5. Kez ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Festivalimiz, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yine dopdolu bir programla karşınızda olacak.

Özgürlüğün ritmi beyaz baston şarkıları eşliğinde gerçekleştireceğimiz açılış etkinliğiyle başlayacak festivalde, birbirinden erişilebilir stantlar ziyaretçileriyle buluşacak ve erişilebilirlik sözü hep birlikte söylenecek. Bağımsız hareketimizin aracı olan beyaz bastonumuzla eğlenceli ve erişilebilir bir festivale ilgi duyan herkesle birlikte olmak için, 12 Ekim sabahı saat 10:30’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs kapısı girişinde sizleri bekliyor olacağız. Haydi! Sizler de erişilebilirlik yolculuğumuza eşlik edin.

2018 BEYAZ BASTON VE ERİŞİLEBİLİRLİK FESTİVALİ ETKİNLİK PROGRAMI

Tarih: 12-13 Ekim 2018

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

12 EKİM 2018 CUMA

 • 10:30-11:00: Güney Kampüs kapısından Boğaziçi Üniversitesi meydana özgürlüğün ritmi baston şarkıları eşliğinde yürüyüş ve meydanda erişilebilirlik sözünün söylenmesi.
 • 11:00-17:00: Erişilebilir stantların açılması ve misafirlerin ziyaretleri. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs stant alanı.
 • 14:00-15:00: Beyaz baston öykülerinden yapılan bir seçkinin sunulması ve hayatları değiştiren bağımsızlık öykülerinin paylaşılması. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs stant alanı.
 • 18:00-19:00: Akşam kuşağı etkinliği öncesi küçük bir kokteyl molası. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi.
 • 19:00-20:30: Seslendirme sanatçıları ile dublaj sanatının incelikleri üzerine keyifli bir söyleşi. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi.
 • 20:30-21:00: Beyaz baston öykü yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve öykü yazarlarının bağımsızlık hikayelerini paylaşmaları. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi.
 • 21:00-22:00: Grup Devinim’den harika bir müzik dinletisi. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi.

13 EKİM 2018 CUMARTESİ

 

 • 11:00-17:00: Erişilebilirlik stantlarının açılması ve misafir ziyaretleri. ( Braille ve dokunarak okuma yazma, bilişim ve teknoloji, kişisel bakım, oyun ve hobi, evde tamir işleri, Engelsiz Erişim, GETEM ve EEEH Dergi, Sesli Betimleme, Engelsiz Çizgiler, EGED, yemek, engelsiz parkur, müzik, Rehber Köpekler, engelli oyuncaklar, matematik, El Yordamı Sergisi, erişilebilir haritalar, 3B YEM, Tarihe Dokunmak, Eşpedal.) Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs stant alanı.
 • 13:00-15:00: Festivalimiz için özel olarak Sofya’dan davet ettiğimiz görme engelli DJ Metaka Power’’dan harika bir performans ve radyoculuk hikayesini anlatacağı keyifli bir söyleşi. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs stant alanı.
 • 15:00-17:00: Grup Devinim’den hoş bir doğaçlama konser. Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs stant alanı.
 • 17:00: Erişilebilir stantların toplanması ve baston şarkıları eşliğinde kapanış.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle