Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

22 Ekim 2014 Engelsiz Erişimli Saatler!

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngin Yılmaz, Adem Vural

Tarih21.10.2014

Toplam okunma1215

Değerli Dostlar hepinize 15 gün sonrasında tekrar merhaba. Geçen hafta yoktuk ama mazeretmiz sağlamdı. Bir festival geldi geçti ki peh peh peh!

Birbirinden renkli stantlarımız, seminer, film gösterimi, Stand up Show ve  konserlerimizle adeta nefes almadan kocaman bir dört gün geçirdik.

Eh bu programımızda bu dört günü anlatacağız sizlere. Tek başımıza değil. Konuğumuzla birlikte.

Gamze sanırız ilk kez konuk oluyor programımıza ama festivalin düzenlenmesinde çok önemli bir rolü vardı. Festivali ve etkinliklerimizi Gamze’ylee konuşacak. Aralarda festivalde söylediğimiz baston şarkılarını ve erişilebilirlik yeminimizi dinleteceğiz sizlere. Ayrıca hem EEH derginin bu sayısından, hem de NTV Radyo’da Kürşat’la yaptıkları başarılı programlarından da konuşacağız Gamze’yle.

 

Bu kadar değil elbet. Baharı yakalarsak bir şiir dinlemek istiyoruz uzun zaman sonra.

Ve size çok ilginç bir renk tanıyıcıyı tanıtmak istiyoruz. Adı Color test memo. Renk tanıyıcının 1700 civarı rengi ayırdettiği iddia ediliyor.

Ve Gamze’nin EEEH derginin beşinci sayısında yazdığı yazıyı belki hatırlarsınız. “Notalarla Pikasso, Renklerle Mozart” başlığını taşıyan.

http://engelsizerisim.com/eeeh/yazi/13/notalarla_picasso_renklerle_mozart

İşte tanıtacağımız renk tanıyıcı renklerin açıklık koyuluklarına göre farklı seslerle de yönlendirebiliyor bizleri. Yani yazıda olanın pratiğini duyabilirsiniz. Bu ilginç renk tanıyıcıyı da görmek istiyorsanız programımıza bekliyoruz hepinizi.

 

Haydi Engelsiz Erişimli Saatler aracımız kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Biz burdayız ya siz?

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosu ve senin radyonda.

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli pls dosyasını indirebilirsiniz.

http://www.sendspace.com/pro/dl/zuhi9q

veya

http://www.egitimdegormeengelliler.org/radyo

adresine girebilirsiniz. Bu adresten hem radyoyu dinleyebilir, hem de mesaj paneli aracılığıyla bize iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

Senin radyon üzerinden bizi dinleyebilmek içinse,

www.seninradyon.com

adresine girmeniz yeterli.

Radyomuzu iphone ve benzeri bir cihazla dinlemek içinse aşağıdaki linge tıklayın.

http://80.239.141.175:7063/listen.pls

 

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle