Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

25-30 Aralık 2016 Haftası Engelsiz Eğitim Programı ve Bir önceki Eğitim Haftasına Ait İndirme Bağlantıları

2016-2017 Eğitim Sezonumuz

YazarNurşen Korkmaz

Tarih25.12.2016

Toplam okunma910

 

>>>>>>> Merhabalar değerli takipçilerimiz: Engelsiz Eğitim Projesi kapsamında düzenlediğimiz eğitimlerimizin, iOS, Android, MacOS ve Windows üzerinden erişime imkan veren ve her platform için yazılım sürümü bulunan TeamTalk isimli sohbet odası programı üzerinden gerçekleştirildiğini, Cumartesi dışında haftanın her akşamı eğitimin olduğunu, ve eğitimlerin saat 20:00'de başladığını hatırlatarak, önümüzdeki hafta programını aşağıda paylaşıyoruz.

 

 25 30 ARALIK 2016 HAFTASI ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI

 

 

 

 • 25 ARALIK 2016 PAZAR: BAĞLAMA ÜZERİNDE TEZENESİZ ÇALIM(ŞELPE) TEKNİĞİ EĞİTİM PROGRAMI.
  Haftanın ilk eğitim gününde Burak, önceki hafta ertelenen dersini de işleyecek ve eğitimine şelpenin ne olduğunu, şelpenin tarihçesini ve şelpe icra çeşitlerini anlatarak başlayacak. Daha sonra da şelpe tekniğine giriş, şelpede kullanılan terimler ve parmak isimlendirmelerine yer verecek.

 • 26 ARALIK 2016 PAZARTESİ: BİLGİSAYAR GÜNLÜĞÜ EĞİTİM PROGRAMI.
  Olcay, konuğu Çağrı Doğan ile NVDA serisi 2'yi inceleyecek.

 • 27 ARALIK 2016 SALI: ORTAYA KARIŞIK EĞİTİM PROGRAMI.
  Elif, konuğu Sarper Arıkan ile birlikte, çeşitli içecek karışımlarının hazırlanışını anlatacak.

 • 28 ARALIK 2016 ÇARŞAMBA: ERİŞİLEBİLİR İOS VE ANDROİD UYGULAMALARI PROGRAMI.
  Ömer, kitap okuma uygulamalarını irdelemeye devam edecek ve iOS iBooks uygulaması, Voice Aloud Reader Android uygulaması ve AccessibleReaderAndroid uygulaması üzerinde duracak.

 • 29 ARALIK 2016 PERŞEMBE: MİCROSOFT EXCEL 2016 KULLANIMI EĞİTİM PROGRAMI.
  Engin, çalışma sayfaları ve bölgeler konu başlığı altında , yeni çalışma sayfaları oluşturma ve bu sayfaları yeniden adlandırma, çalışma sayfalarının yerini değiştirme, farklı bölgelerin anlamını kavrama ve ad tanımlama özelliğini kullanarak ekran okuyucunun, başlık satır ve sütunlarını nasıl okuyacağını keşfetme konularını detaylı bir biçimde ele alacak.

 • 30ARALIK 2016 CUMA: JAVASCRİPT EĞİTİM PROGRAMI.
  Sarper, javascript değişkenler, operatörler ve işlekler konusuna yervererek, javascript kodlama yapısında değişken tanımlama ve tanımlanan değişkenleri tekrar çağırma konularını işleyecek. Ayrıca, javascript kodlama yaparken faydalanılacak eşitlik ifadeleri, or ve ve ifadelerine de yer verecek.

 

Bir Önceki Hafta Eğitimleri İndirme Bağlantıları

 

 

 

 

 

 

Önemli Not: Bilgisayar Günlüğü Eğitim programında geçtiğimiz hafta yapılan eğitim kaydı teknik aksaklıklar ve odada yaşanan mikrofon sorunları nedeniyle temiz biçimde yapılamadığından, en kısa zamanda tekrarlanacak ve indirme bağlantısı bundan sonra verilebilecektir.

 

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle