Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

3 Haziran 2015 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngin Yılmaz, Adem Vural

Tarih03.06.2015

Toplam okunma1354

Selamlar. Engelsiz Erişimli saatler tüm istikrarı ve sakinliğiyle devam ediyor. Bu hafta bilişimden uzak bir program hazırladık sizlere elden geldiğince. Tabi iki bilgisayar hastasının bilişimden uzak program yapması ne kadar mümkün olabilirse.

Önce bir psikologlar gecesi yapıyoruz konuklarımızla. Gamze Sofuoğlu ve Elif Ünver’le güzel bir psikoloji sohbeti yapacağız. Gamze halen Bilişsel psikoloji alanında yüksek lisansına devam ediyor. O nedenle bilgileri taze son literatüre daha hakim. Gamze’yel bilişsel süreçlerde körlük ve görmenin getirip götürdükleri, olası sonuçlar üzerine biraz konuşacağız.

Elif de yıllardır alanda aktif görev yapıyor. Onunla da psikoterapi nedir, ne değildir? Bu işin etik kuralları nelerdir. Psikoterapinin sınırları nedir ve ne olmalıdır üzerine derin bir sohbete dalarken Adem hocamla biz divanımıza uzanıp hitnotize olmuş biçimde Gamze ve Elifi dinliyor olacağız. Elbette şu tartışma konusu körlük ve depresyona değinmeden bitirmeyeceğiz sohbetimizi.

Bu sırada Yasemin Tüney yetişecek imdadımıza. Böyle ağır mevzulardan sonra güzel bir kahvaltı menüsü iyi gider dimi? Yasemin bize kalabalık bir kahvaltı masası kuracak. İçinde neler mi olacak, sürpriz.

EEEH dergiden çok güzel bir yazı paylaşıyoruz sizlerle.

Yeni GETEM web sayfası kullanım eğitiminin son iki bölümünü yine programımızda bulacaksınız. Elbette adem abi yine süper ve farklı yelpazaden müziklerle programı renklendirecek.

Haydi Engelsiz Erişimli Saatler aracımız kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Biz burdayız ya siz?

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli pls dosyasını indirebilirsiniz.

http://www.sendspace.com/pro/dl/zuhi9q

veya

http://www.egitimdegormeengelliler.org/radyo

adresine girebilirsiniz. Bu adresten hem radyoyu dinleyebilir, hem de mesaj paneli aracılığıyla bize iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

Radyomuzu iphone ve benzeri bir cihazla dinlemek içinse aşağıdaki linge tıklayın.

http://80.239.141.175:7063/listen.pls

 

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

eğer bu adresi skype üzerinde bulamıyorsanız,

yilmaeng

adresini skype içine ekleyin.

 

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için

http://www.dunyayaseslen.com/ses/radyoprogram

 

bağlantısını ziyeret edebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle