Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

31 Ocak Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngin Yılmaz, Adem Vural

Tarih31.01.2018

Toplam okunma304

Selamlar,

Ocağı da bitiriyoruz bugün ve halen kayda değer bir kar yağışı göremedik İstanbul'da. Kar yağmasa da, yayınımız teknik sıkıntılara kurban gitmişti geçen hafta.


Bu akşam önce mikrofonlarımız Deniz Aydemir Döke ile Amerika'da. Deniz, uzun süre sonra konuğumuz olup üniversitelerindeki ilginç bir oluşumu anlatıyor: Erişilebilirlik Denetleme Komisyonu. NFB'nin açtığı dava sonucu üniversitede oluşan bu komisyon ne iş yapıyor, görevi ne, Deniz anlatıyor. Tabii biraz da annelik deneyimlerini konuşabiliriz.


Bu aralar sıkça birçok kör arkadaşımdan yaşadıkları uyku problemlerini işitiyorum. Özellikle erkeklerde daha çok duyuyoruz bu şikâyetleri. Körlük ve uyku problemleri diye bir internet araştırması yapınca, bolca bilimsel bulguya rastlamak mümkün. Detaylar yayınımızda olacak. 


Bu arada bir buçuk haftalık koltuk değnekli yaşam deneyimlerimden de bahsedebiliriz programımızda. Re artık kabak tadı vermeye başladı, ama bu sefer CES 2018 mutlaka sözünü edeceğimiz konulardan biri olacak iki saatlik zamanımızda.

 


Engelsiz Erişimli Saatleri dinleyebilmek için: 
Www.eged.org/radyo
adresine girin ve listen pls dosyasını bilgisayarınıza indirin. Sunucu değişikliği sebebiyle, diğer platformlarda henüz yayın olmayabilir. Bekleriz herkesi. 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle