Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

4. Kemal Özceyhan Semineri: Müzikte Erişilebilirlik

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri

YazarTurgay Gümüş, Adem Vural

Tarih18.03.2014

Toplam okunma1419

değerli Engelsiz Erişim takipçileri

 

her ay yeni bir konuyla sizlerle birlikte olmayı amaçladığımız Kemal Özceyhan seminerlerinin dördüncüsünü 22 mart 2014 cumartesi günü Boğaziçi üniversitesinde düzenleyeceğiz. seminerimizin bu ayki konusunu sizlerin de ilgisini çekeceğini düşündüğümüz müzikte erişilebilirlik olarak belirledik.

 

herkes için olduğu gibi müziği öğrenmek, öğretmek ve müzik alanındaki kaynaklara ulaşmak görme engelliler için de önem arzetmektedir.

Özellikle ülkemizde görmeyenler bu kaynaklara ve müzik eğitimine verimli bir şekilde erişmekte bir takım problemler yaşamaktadır. Bu seminerimizde sizlerle birlikte bu alandaki sorunları, bunların çözümlerini ve bu konuda son dönemde geliştirilmiş yeni erişilebilirlik çözümlerini konuşacağız.

;Siz de bu ayki konumuzla ilgili fikirlerinizi, deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ve alandaki son gelişmeleri öğrenerek müzikle dolu yeni ufuklara yelken açmak için 22 mart 2014 cumartesi günü Boğaziçi üniversitesindeki seminerimize katılmak istemez misiniz?

Müzik ve müzik öğretmenliği okuyan gören-görmeyen öğrencileri, müzik öğretmenlerini, ve müziğe ilgi duyan herkesi müzikte erişilebilirlik konulu dördüncü Kemal Özceyhan seminerimize bekliyoruz.

4. Kemal Özceyhan Semineri:  Müzikte Erişilebilirlik

Tarih: 22 Mart Cumartesi

Saat: 14:00-16:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi New Hall Binası 001 nolu sınıf.

 

Seminerimizi Eğitimde Görme Engelliler radyosundan dinleyebilmek için aşağıdaki linkteki pls dosyasını bilgisayarınıza indirin.

http://www.sendspace.com/pro/dl/zuhi9q

 

Seminer sırasında bizlere canlı olarak ulaşıp soru sormak isterseniz Skype adresimiz

engelsizerisim@hotmail.com

 

 

New Hall binasına Ulaşım

Önemli not: Seminere gelirken ulaşımla ilgili yardım isterseniz, lütfen aşağıdaki numaralar aracılığıyla bizleri aramaktan çekinmeyin.

Adem Vural: 05333433608

Engin Yılmaz: 05325521140

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde bulunan New Hall binasına gelebilmek için Rumeli Hisarüstü yönüne giden otobüsleri kullanmamız gerekiyor. Rumeli Hisarüstüne, Taksim, Şişli, Kabataş, Sarıyer, kilyos,  Hacıosman Metro, Bakırköy ve    Kadıköy yönünden otobüsler bulunuyor. Bu hatların numaraları aşağıdaki gibidir.

Taksim-Hisarüstü 559C,

Kabataş-Hisarüstü 43R,

Şişli-Hisarüstü 59R,

Sarıyer-Hisarüstü 59RS,

Kilyos-Hisarüstü 59RK,

Hacıosman-Hisarüstü 59RH,

Bakırköy Hisarüstü 94B,
Kadıköy-Hisarüstü 125 .

Eğer Anadolu yakasından Kadıköy dışında bir yerden GETEM’e gidiyorsak, birinci köprü yolunu kullanarak zincirlikuyu’da inmemiz ve burada taksim veya kabataş’tan gelen 559C ve 43R nolu hisarüstü otobüslerine aktarma yapmamız gerekiyor. Ayrıca vapurla Beşiktaş veya kabataşa geçerek de hisarüstü otobüslerine ulaşabiliriz.  Bu otobüslere bindikten sonra aşağıdaki biçimde New Hall binasına geliyoruz.

 

1.       Nisbetiye durağında otobüsten iniyoruz.

2.       Otobüsün gittiği yöne doğru, yani yol solumuzda kalacak biçimde sesli ışıklara kadar yürüyoruz. yürüme mesafemizde genişçe bir ara sokak var, burayı geçtikten hemen sonra sesli ışığı duyacağız. Bu sokaktan geçerken, geçeceğimiz alanın 4 yol ağzı oluşu ve çok araba giriş çıkışı olduğu için dikkatli olalım.

3.       Sesli ışıktan, solumuzda kalan yolun karşısına geçiyoruz. Sesli ışığın sesi bazen kısık olabileceğinden dikkatli dinleyelim.

4.       Sağ dönüyoruz ve Yol sağımızda kalacak şekilde kaldırım bitene kadar, yani kuzey kampüs araç girişine kadar yürüyoruz. Bu mesafe yaklaşık 30 40 metre civarındadır. İlerlerken çok sola ya da sağa yanaşmamaya dikkat edelim.

5.       Kaldırımın bittiğinde küçük araç giriş yolunu geçip tekrar kaldırıma çıktıktan bir iki metre sonra sola dönerek kuzey kampüse “A kapısından” içeri giriyoruz ve 2 blok merdivenden aşağı iniyoruz.

6. Karşımıza çıkan klavuz yolu sonuna kadar takip ederek bir blok merdiven inip ikinci blok merdivenlere kadar ulaşıyoruz.

7. Burada iki blok merdiven daha inip sağa dönüyoruz ve buradaki merdivenlerden yukarı çıkıyoruz.

8. Burada sola dönüyoruz ve 60 70 metre civarında yürüyerek sağ tarafımızdaki New Hall binasının ikinci kapısını buluyor ve içeri giriyoruz.

9. İçeri girdikten sonra sağ taraftaki duvar bitimine kadar yürüyüp sağa dönüyoruz.

10. 001 nolu sınıf hemen sağdaki ilk sınıf.

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle