Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

5. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali, Erişebiliyorsam Eşit Hayat, Al Bastonunu Eline Bağımsızlığı Tat!

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih09.10.2018

Toplam okunma591

5. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Afişi

Değerli takipçilerimiz, Engelsiz Erişim Derneği ile bütünleşmiş olan ve bu yıl 5.’sini gerçekleştireceğimiz 15 Ekim Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali, 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs yerleşkesinde stantlarını açıyor.

Festival Programı

Her geçen yıl içeriğini daha da zenginleştirdiğimiz festivalimizde, açmayı planladığımız stantlarla, misafirlerimize vazgeçilmez, erişilebilir, keyifli ve farklı deneyimler yaşatmak için yoğun bir enerjiyle çalışıyoruz. Bu yıl yine birbirinden farklı stantlar kuracak, festivalimizin, tam bir şenlik haline gelmesini sağlayacağız. Aman festivalimizi kaçıranlardan biri de siz olmayın! Erişebiliyorsam eşit hayat, al eline bastonunu bağımsızlığı tat temalı festivalimizde bu yıl sizi neler mi bekliyor? Haydi gelin birlikte bakalım.

Braille ve Dokunarak Okuma Yazma, Bilişim ve Teknoloji, Kişisel Bakım, Oyun ve Hobi, Evde Tamir İşleri, Engelsiz Erişim, GETEM ve EEEH Dergi, Sesli Betimleme, Yemek, Engelsiz Parkur ve Müzik stantları aracılığıyla hayatın küçük dokunuşlarla nasıl da herkes için erişilebilir olabildiğine birlikte tanık olacağız. Bu stantlar, festivalimizde hep yer alan ve her yıl biraz daha geliştirip yenilediğimiz stantlarımız. Bu yıl, bu stantlarımızı daha da keyifli hale getirecek çok değerli konuklarımız olacak. Yemek standımızda Dilek ve Ayça, birbirinden lezzetli yemekler hazırlayacak. Hemen yan masada ise Selin Kutucular konuğumuz olacak. Selin Hanım bize bir yandan harika kanepeler ve sandviçler yapmayı öğretirken, bir yandan da şık bir masa hazırlamanın sırlarını anlatacak. Müzik standımızı bu yıl Burak Sarı’ya emanet ediyor ama kendisini yalnız bırakmıyoruz. Ali Alpaslan, Müzik Standında sizleri karşılayacak ve yıllardır emek verdiği engelsiznota.org sitesini tanıtıp, hikâyesini bizimle paylaşacak. Genç konuğumuz Burakcan, şişelerle harika melodiler çalacak. Evde Tamir İşleri Standımız, festival alanındaki hak ettiği yeri yine alacak. Adem Vural, sürpriz bir görme engelli marangoz konuğu ile evde tamir işlerinde çok işimize yarayacak olan çeşitli ipuçlarını bizimle paylaşacak. Engelsiz Erişim, GETEM ve EEEH Dergi stantlarını bu yıl birlikte açmaya karar verdik ve Nurşen’in yanına dergi ekibinden Meral Sözen’i de katınca daha da güçlendik. Bizden duymuş olmayın, GETEM standına gönüllü okuyucu Levent Filyos konuk olacakmış. Festivalimizde daha ne sürprizler var ne sürprizler!

 Festivalimizde, geçtiğimiz yıl yer alan misafir stantların yanı sıra, bu yıl yepyeni başka misafir stantlarımız da yer alacak. Rehber Köpekler, engelli oyuncaklar üreten Serpil Acar, matematik standıyla Hale Uçuş, El Yordamı sergisiyle Olcay Aşçı ve Funda Altın, Erişilebilir Haritalar Standı ile Sözer Vurgun, 3B YEM ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Hıdır Karaduman ve ekibi, Tarihe Dokunmak açacakları stantlarla festivalimizi renklendirecekler.

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali en güzel başlangıçlarınız, erişilebilirlik yol haritanız olsun dileklerimizle, eşit, erişilebilir, engelsiz bir hayat düşümüzle sizleri selamlıyoruz.

 

Festival Afişi Betimlemesi:

Beyaz bir zemin üzerinde katlı bir bastonun zikzaklar çizerek açılan parçalarının gösterildiği bir beyaz baston görseli afişi boydan boya kaplıyor. Bu görselin üstündeki boşlukta büyük puntolarla "ERİŞEBİLİYORSAM EŞİT HAYAT, AL BASTONU ELİNE BAĞIMSIZLIĞI TAT!" sloganı siyah ve bordo renkler kullanılarak yazılmış. Aynı renkler kullanılarak, baston görselinin tutma yerine denk gelen soldan sağa kavisli bölümü üzerine hafif eğimli bir biçimde "5. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali" yazılmış. Hemen altında açılan baston zikzağının ilk sağ boşluğunda ise sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, Engelsiz Erişim Derneği ve GETEM logoları yan yana dizili şekilde yer almakta. Bir alt kısımda, açılan baston zikzağının sol boşluğunda yine baston kavisi paralelinde "12 - 13 Ekim 2018 Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü" yazılı. Baston görselinin bittiği aşağıdaki boşlukta ise sırasıyla bir facebook logosu ve yanında /engelsizerisimdernegi , bir twitter logosu ve yanında @engelsizerisim ve #beyazbaston yazılmış. Alt satırda sırasıyla www.getem.boun.edu.tr ve www.engelsizerisim.com web adreslerine yer verilmiş.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle