Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

5. Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları: Braille, Eged ve Engelsiz Çizgiler

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih04.10.2018

Toplam okunma122

Fotoğrafta EGED logosu yer alıyor. Sol tarafta mavi bir dikdörtgen zemin üzerinde beyaz altı nokta işaretlenmiş. Sağ tarafında ise büyük puntolarla EGED yazılmış. Fotoğrafta bir konferans salonunun projeksiyon ekranı önünde poz vermiş olan ayakta 40 kişilik bir ekip yer alıyor. Projeksiyona EGED logosu yansıtılmış.

Braille ve Dokunarak Okuma Yazma

Değerli takipçilerimiz, festivalimizin temel  taşlarından biri olan "Braille  ve Dokunarak Okuma Yazma" standı, bu yıl da siz değerli ziyaretçilerimizle buluşmak için gün sayıyor. Braille yazı, bağımsızlığımızın vazgeçilmez öğelerinden biri. Peki, onu günlük hayatta nerelerde, nasıl kullanıyoruz? Braille'in kullanıldığı birbirinden farklı materyalleri incelemek, günlük ihtiyaçlarımızı kolaylaştırabilmek adına geliştirdiğimiz ipuçlarını paylaşmak ve braille üzerine keyifli bir sohbet etmek isterseniz, o zaman sizi 12-13 Ekim 2018  tarihlerinde, Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleştireceğimiz Beyaz  Baston ve Erişilebilirlik Festivalimize bekliyoruz.

Eged

Ziyaretçilerimizi ufak sürprizlerle karşılamayı planladığımız EGED Standımızda; bugüne kadar yaptığımız faaliyetler ve kazanımlara ilişkin bilgi edinebilir, çıkardığımız yayınları inceleyebilir, eğitim ve gençlik alanına ilişkin gelecek çalışmalarımızı öğrenebilirsiniz.  Ayrıca, üye olduğumuz VİEWS İnternational adlı gençlik kuruluşuyla yaptığımız uluslararası çalışmalara nasıl katılabileceğinizi ve gönüllü olarak EGED dahilinde neler yapabileceğinizi öğrenebilir, derneğimize ve kurslarımıza ilişkin başvuru formlarını edinebilir, proje yönetimi, savunuculuk yöntemleri gibi eğitimlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte; halen yürütmekte olduğumuz Uzaktan Eğitim Akademisi, Engelsiz Nota ve Gönüllü Ağı projeleriyle Her Yerde Braille Kampanyamızın detayları da standımızda olacak. Değişimi birlikte gerçekleştirebileceğimize inanıyor, sizi standımızda ağırlamayı heyecanla bekliyoruz!

Engelsiz Çizgiler

Çizgi romanların betimlemesini yapan genç arkadaşlarımız Cankut Değerli ve Cem Cengiz, bu yıl da stantları ile festivalimizi zenginleştirecekler. Cem ve Cankut  Bakın stantlarını nasıl anlatıyorlar: Uzun kış uykusunun etkilerini geçen yaz üzerinden atan Çizgiciler, aynı motivasyon ile festivale hazırlanıyor. Süper kahramanlara ait bazı objeleri, o objelerin betimleme  kartlarıyla doğru eşleştirenleri ise leziz sürprizler bekliyor. Bizden söylemesi, biraz tatlı. Gelecek planlarımıza katılmak isteyenler ve  hoş bir sohbete ortak olalım diyenler için orada olacağız.. Bu heyecanlı standı 12 ve 13 Ekim tarihlerinde festival alanında ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle