Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

5. Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları: Kişisel Bakım, Eşpedalve Hayal Ortağım

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih04.10.2018

Toplam okunma156

Fotoğrafta Eşpedal standı önünden hareket etmek üzere iki tandem bisiklet yer alıyor. Tandemlerin ön koltuğunda Gündüz Altıok ve Hakan Sevin var. Arka koltukta ise Kerim ve Selim Altınok kardeşler yer

Kişisel Bakım

Kişisel bakım standında, çoğunlukla görsel olduğu düşünülen ve hem iyi hissetmenin hem de iyi görünmenin bir unsuru olan bazı kişisel bakım aktivitelerini, körlerin nasıl yaptığını anlatıp bazılarını uygulamalı olarak göstereceğiz. Bunun için gerekenler: Yeni yöntemler öğrenmeye ve denemeye açıklık. Renk seçimleri, kombinasyonları, makyaj ve tıraş yapımı, kıravat ve eşarp bağlama gibi konularda, körcül yöntemler paylaşacağımız standımıza bekleriz.

Eşpedal

Bu yıl da her yıl olduğu gibi kampüs içinde ziyaretçilerimizle kısa sürüşler yapacağız. Standımızda, bisiklete dair tüm ekipman ve aksesuarlar yer alacak. Bisiklet kıyafetleri ve aksesuarları ziyaretçilerimize tanıtılacak. Çadır, uyku tulumu ve matlarımız erişilebilir kamp deneyimini göstermek ve paylaşmak adına alanda bulunacak. Yaptığımız tur ve etkinliklere ilişkin kısa film ve görseller ses ve görüntü sistemleriyle  ziyaretçilerimize sunulacak.
Bu yıl, geçen yıllardan farklı olarak 3 yıldır desteklediğimiz ve her daim dayanışma içinde olduğumuz Ekolojik Kütüphane Ekibi de yanımızda olacak. Ortak stant açacağız. Ortaklaşa yaptığımız etkinlikleri ve Ekolojik Kütüphane Projesi'ni katılımcılara anlatacağız. Herkesi erişilebilir bisiklet deneyimi için standımıza bekleriz.

Hayal Ortağım

Bir çok sinema filmini her kesle aynı anda sinema salonunda sesli betimlemeli olarak izlememize olanak veren Hayal Ortağım uygulamasını temsilen Gamze Sofuoğlu ve YGA’dan Batuhan Demir, 12 Ekim Cuma günü festivalimizde bizimle olacak.
Festivalimize gelirken görme engelli olduğunuzu belirten bir kimlik veya rapor ile gelmeniz halinde Hayal Ortağım Uygulamasına üyeliğinizi yaptırabilirsiniz.
Hayal Ortağım standına YGA, WeWalk (akıllı baston) ve Twin Braille bilim seti ile de eşlik edecek.
12 Ekim Cuma günü zengin içeriği olan festivalimize gelerek hem keyifli zaman geçirmek hem de Hayal Ortağım  ve YGA tanıtımlarına katılarak hayatınızı daha da kolaylaştıracak ürünler ile tanışabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle