Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

5. Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları: Oyun ve Engelli Oyuncak Bebekler

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih04.10.2018

Toplam okunma174

Fotoğrafta tek bacağı ampüte ve iki elinde koltuk değneği olan kahverengi giyisili sevimli bir erkek örgü bebek yer alıyor. Fotoğrafta sağ bacağı dizden aşağı protez olan mavi kıyafetli sevimli bir erkek örgü bebek yer alıyor. Fotoğrafta yüzünün sol tarafında doğum lekesi olan beyaz giyimli mor uzun saçları olan sevimli bir kız örgü bebek yer alıyor. Fotoğrafta sağ kolu olmayan kırmızı hırkalı mavi uzun saçlı bir kadın örgü bebek yer alıyor.

Oynuyoruz

Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivalimizde, erişilebilir oyunları beraber deneyimleyecek ve inceleyeceğiz. Satranç, tavla, iskambil, domino… bildiğiniz oyunlar için rakip bulacak, bilmediklerinizin hakkında ön bilgi bulacaksınız. 12 Ekim Cuma günü origami ustası Atilla YURTKUL ile hayallerimize kâğıttan şekil vereceğiz. Zekanın en zevkli öğrenme metodunu erişilebilir bir şekilde hep beraber yaşamak isterseniz biz oyun standımızla orada olacağız.

Engelli Oyuncak Bebekler Standı

Bu yıl festivalimizde ilk defa bir oyuncak standı kurulacak. Standımızın mimarı Serpil Hanım, emekli olduktan sonra el örgüsü oyuncaklar yapmaya başlamış. Bir süre sonra ördüğü oyuncaklar arasına engelli oyuncak bebekleri de katmayı düşünmüş. Serpil Hanım’ın yapmış olduğu birbirinden farklı güzel oyuncak bebekleri görmek ve bu işe nasıl başladığını kendi azından dinlemek için 12-13 Ekim tarihlerinde festival alanında kurulacak oyuncak standımıza sizleri de bekleriz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle