Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

6 Nisan 2016 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarAden Vural, Engin Yılmaz

Tarih06.04.2016

Toplam okunma1003

Herkese selamlar. Öncelikle uyaralım bu hafta programa 21:30’da başlıyoruz. Biraz gecikeceğiz ama anlatacaklarımız heyecan verici olacak.

Bu hafta bir şey oldu ve büyük teknoloji  şirketleri erişilebilirlik adına adımlar atmaya başladılar nedense. Önce Twitter’in paylaşılan fotoğraflara alt açıklama ekleme özelliğini duyduk. Sonra Microsoft yine görüntü betimlemeye yönelik bir video yayınladı. Son olarak da facebook bombayı patlattı. Yapay zeka ile fotoğrafları betimleyen teknolojisini şimdilik İngilizce dilinde körlerin kullanımına sundu. Bugünkü ilk konuğumuz da aslında eski dostlarımızdan. Elif Emir Öksüz Facebook resim betimleme olayını canlı canlı anlatacak programımızda. Bizler de dinlediğimiz poadcast’lar ve okuduğumuz belgeler ışığında bu sürecin detaylarını paylaşacağız sizlerle.

ayrıca program saatlerinde Twitter alt açıklama ekleme özelliğini daha fazla kişiye yaymak için bir farkındalık kampanyası başlatıyoruz. Herkesi programa gelip bu kampanyamıza tweet atarak destek vermeye çağırıyoruz.

Programdaki yemek tarifimiz artık bizden sayılan Yasemin Tüney Sarıtaştan geliyor: etli biber dolması.

İkinci yarı da teknolojiye karnınızı doyuracağız. Yakın zamanda CSUN2016 fuarı yapıldı. Tüm engelli teknolojilerini görebildiğimiz bu fuardan haberleri Cool Blind Tech ve Blind Bargain aracılığıyla aldık ve sizler için derledik. Yeni Braille teknolojileri neler? Android yeni erişilebilirlik aracı ne işe yarıyor? Üç boyutlu yazıcılar hayatımıza ne getirecek? Bu ve benzeri soruların yanıtlarını konuğumuz Faruk Demir’le birlikte  programımızda irdeleyeceğiz.

Biz buradayız ya siz?

Engelsiz Erişimli saatler Bu Çarşamba akşamı saat 21:30-23:30 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda 

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli pls dosyasını indirebilirsiniz.

Eged Radyo PLS Dosyası

veya

Eged Radyo Resmi Sayfasına

Girerek yayını dinleyebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls

Ayrıca Radyo kulesi uygulamasından da Eged radyoyu bulabilirsiniz.

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse, 

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız,

yilmaeng

adresini Skype içine ekleyin.

 

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için

Dünyaya Seslen Radyo Programları 

 

Kategorisine bakabilirsiniz.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle