Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

8 Mart 2017 Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarAdem Vural, Engin Yılmaz

Tarih08.03.2017

Toplam okunma784

Merhabalar,

Önce, işinde, evinde, sokakta, köyünde, tüm emekçi kadınlara selam olsun diyerek başlayalım. Siz bakmayın kapitalizmin pompalamasına. Aslında 20. yüzyıl başlarında yanarak ölen fabrika işçilerinin sonrası 8 Mart ortaya çıkıyor. Ayrımcılığın, şiddetin ve eşitsizliğin ortadan kalkıp böyle günlerin gerekmediği zamanlar dileğiyle. 


Bu hafta betimleme geçidine kısa bir ara veriyoruz. Önümüzdeki programlarda devam edeceğiz. Geçenlerde bir arkadaştan telefon aldık. Yeni evleneceğini, ne alsak erişilebilir olarak diye bizi aradığını söyledi. İşte ilk program konumuz ve sorumuz: Yeni evlenecek kör bir çifte erişilebilir bir çeyiz düzelim istiyoruz. Tüm ürünler tamamen erişilebilir olacak. Neler almalı? Fiyatı ne kadar patlar bu alışverişin. Birlikte konuşup bir maliyet hesabı yapacağız. Hepinizin etkileşimine ihtiyacımız olacak bekleriz efendim. Bakalım damadın halası mı, gelinin teyzesi mi en erişilebilir ürünü takacak :)


İkinci yarı ise çoook keyifli bir teknoloji sohbetine tanıklık edeceğiz. Geçen hafta da ipuçlarını vermiştik CSUN konferansından en son haberleri Faruk'la birlikte konuşacağız. İlk grafik gösteren Graphiti görücüye çıktı, akıllı Braille saat artık satılmak üzere, amputek kış lastiği benzeri kış baston uçları üretmiş, ira gözlük farklı bir yardım tekniği sunuyor ve daha fazlası. Oldukça ilginç haber ve dedikodular bizimle. 
Adem Abinin müzikleri, sizlerin katılımlarıyla güzel bir akşam vadediyoruz efendim. Hayata iki saatlik bir çay kahve molası vermek isterseniz, sizlere eşlik etmekten mutluluk duyacağız. 

 


Engelsiz Erişimli saatler kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Engelsiz Erişimli Saatler her Çarşamba akşamı saat 21.00-23.00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.

Engelsiz Erişimli Saatler programını Eged Radyodan dinleyebilmek için,

www.eged.org/radyo
adresine girebilirsiniz.Dilerseniz Aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls


Ayrıca Radyo Kulesi uygulamasından da Eged Radyoyu bulabilirsiniz.Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com
adresini  kullanın.

Eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız, yilmaeng kişisini Skype  kişilerinize ekleyin.

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için,

www.dunyayaseslen.com
adresine bakabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle