Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

9. Kemal Özceyhan Semineri: Dokunmatik Ekranların Bugünü ve Geleceği

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri

Tarih23.12.2014

Toplam okunma1268

Seminer ekibi: Engin Yılmaz, Çağrı Artan, Sarper Arıkan - Engelsiz Erişim Derneği; Sarper Sılaoğlu - Boni ve Gamze Sofuoğlu - Turkcell.

Seminer dizimizin ikincisi olan dokuzuncu Kemal Özceyhan Semineri dokunmatik ekranların öncesi, bugünü ve geleceğini konu alıyor. Seminerde deyinilmesi planlanan konularsa şöyle:

·         Görme engelli kullanımında dokunmatik ekran öncesine genel bakış, geçmişten bugüne mobil erişilebilirlik evrelerinin incelenmesi.

·         Apple genelinde Android ve windows üzerindeki dokunmatik ekran erişilebilirliğine geçiş evreleri.

·         Dokunmatik ekranlı cihazlarda üretilen ve çığır açan engelli çözümleri; navigasyon, ocr, barkod ve e-kitap okuma gibi.

Son olarak da Görme engelliler için yazılım üretenlere söz vermek ve görüşlerini almak istedik. Bu kapsamda Boni’den Sarper Sılaoğlu, Ece Group ve Avea ortaklığında geliştirdikleri Avea Sesli Adımlar isimli Türkiye üzerindeki ilk iç mekan navigasyon uygulaması ışığındaki süreçler gibi çeşitli konularda bizimle olacak.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Hayal Ortağım bünyesinde geliştirilen Yol arkadaşım isimli uygulama modülünü de Turkcell Engelli Segment Sorumlusu Gamze Sofuoğlu ile değerlendireceğiz.

Bu heyecan verici Söyleşiye hepinizi bekliyoruz.

9. Kemal Özceyhan Semineri: Dokunmatik Ekranların Bugünü ve Geleceği

Tarih: 28 Aralık 2014 Pazar

Saat: 14:00-17:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Park Binası 09 nolu sınıf.


Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle