Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Basın Açıklamasına Davet!

Duyurular

Tarih02.12.2016

Toplam okunma1072

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Görme engellilerin yaptıkları işlemlerde yasalara aykırı olarak uygulanan iki tanık dayatmasını sona erdirmek için gerek Noterler Birliği gerekse Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde sürdürdüğümüz çalışmalar son aşamaya gelmekle birlikte Noterler Birliğinin bir direnci ile karşı karşıya bulunmaktayız. Bu direnci kırabilmek için Noterler Birliğini kamuoyuna şikâyet etmek amacıyla 05 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 14.00’te Ankara Söğütözündeki Noterler Birliği Merkezi önünde kitlesel bir basın açıklaması yapılacaktır. Bu basın açıklamasında derneğimiz tarafından hazırlanan mürekkep baskılı ve Braille yazı formatının aynı şablon üzerinde yer aldığı, imzalanmış 1000'e yakın metin basın önünde Noter Birliğine sunulacaktır.  Muhtemeldir ki, Noterler Birliği yöneticileri bir heyetimizi kabul ederek görüşme teklifinde bulunacaktır.

 

            Görme engellilerin onurunu inciten ve itibarını düşüren iki tanık uygulamasına son darbeyi vurabilmek adına, basın açıklamamıza olabildiğince geniş katılımın sağlanması önem arz etmektedir.

 

Noterler Birliğine ulaşımı kolaylaştırabilmek amacıyla 5 Aralık Pazartesi günü saat 13.15 te Necatibey köprüsünün altındaki Makro Marketin önünden otobüs kaldırılacaktır. Otobüsler basın açıklamasından sonra katılımcıları aynı noktaya bırakacaktır.

 

            Yüksek katılımın sağlanması için çaba gösterilmesini ve söz konusu tarihte saat 13.15’te Makro Market önünde bulunulmasını rica ederiz.

 

 

 

Türkiye Körler Federasyonu

 

Engelsiz Erişim Derneği

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle