Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları 1: Bilişim ve Braille!

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim

Tarih08.10.2016

Toplam okunma1351

Bilgisayar, iPhone, Bir şeyler anlatan görme engelli ve misafirler... Braille daktiloda Görme Engellinin anlattıklarına göre bir şeyler yazan bir misafir.

 

Merhaba değerli dostlar. Festival için artık son bir haftaya girdik. Bugünden itibaren her gün festivalimizde yer alacak stantları tanıtacağız. Bu şekilde festival heyecanını biraz daha gündeminizde tutmak istiyoruz.

 

İşte ilk tanıtacağımız Stant: Bilişimm Sarper Arıkan hocanın yönetimindeki bilişim standı bu sene çok farklı noktaları sizlerle buluşturuyor. Gelin Sarper hocaya kulak verelim:

 

 

 

Teknolojiye erişilebilir dokunuşlar yapmak adına Beyaz Baston
Festivalimizde bilişim standında bir araya geliyoruz.
Kimi zaman erişilebilir dijital televizyon dünyasına dalacağız, kimi zaman 3D boyutunda seslerin büyüsüne kaptıracağız kendimizi.
Bununla birlikte mobil teknolojilere erişilebilir bir dokunuşta yapacağız.

Sunacaklarımız bu kadarla sınırlı olmayacak, en çok tercih edilen python dilinde erişilebilir mini uygulamalar tasarlayacağız.
Kısacası 14, 15 Ekim Beyaz Baston Festivalimizde
Teknolojiyi dokunuyor, tasarlıyor ve yaşıyor olacağız.
Hepinizi Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsümüzde bilişim standına bekliyoruz.

 

 

 

İkinci tanıtacağımız stant aslında bir Beyaz Baston Festival Klasiği: Braille. Seda Güney her zamanki zarafetiyle standın başında olacak. Hem Braille yazıyı tanıtacak, hem de sizlere dilediğiniz şeyleri Braille yazma imkanı verecek. Daktilo, Braille Tablet, Braille Ekran burada olacak. Ayrıca, Bu yıl ki temamız eşit imza. Eşit imza için standımıza uğrayıp bir imza da siz atmayı ihmal etmeyin. Ha bu arada, Braille standımızın bir hediyesi var sizlere: Para ölçer. İstemeyi unutmayın. Son bir şey daha. Standımızda Braille yazma yarışmaları da yapacağız sürpriz zamanlarda. Ne dersiniz, iPhone ile mi daha hızlı Braille yazılır sizce yoksa Braille Daktilo ile mi?

 

 

 

Festivalimizde daha neler var neler. Arkası yarın.

 

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle