Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları 1: Kişisel Bakım ve Sesimiz Kitap

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih09.10.2017

Toplam okunma522

Merhaba değerli dostlar. Festival için artık son bir haftaya girdik. Bugünden itibaren her gün festivalimizde yer alacak stantları tanıtacağız. Bu şekilde festival heyecanını biraz daha gündeminizde tutmak istiyoruz.

Kişisel Bakım Standı

2017 Beyaz baston ve erişilebilirlik  festivalimizde bu yıl ilk kez kişisel bakım standı açıyoruz. Körler kıyafetlerini, makyaj malzemelerini ve takılarını nasıl seçer? Körler nasıl saç ve makyaj yapar? Güzellik ve süslenmek körler için ne anlama gelir? Gibi sorulara cevap ararken, bir yandan da Makyaj ve saç yapmanın,  oje sürmenin, takıları ve giyisileri birbiriyle konbinlemenin erişilebilir Pratik çözümlerini yine iki kör kadından öğreneceğiz.

13-14 Ekim 2017 Tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse tüm güzellik meraklılarını bekliyoruz.

Sesimiz Kitap Standı"

2017 Beyaz baston ve Erişilebilirlik festivalimizin bu yılki en renkli stantlarından biri de sesimiz kitap standı olacak.

İlk defa körlerin gören okuyuculara sesli kitap pasajları okudukları bu proje grubu, takım olarak festivalimiz için bir stant açarak bizimle olacaklar. Nasıl kitap seslendiriyorlar? Standımızı ziyaret eden konuklarımız hem bu sorularına cevap bulacak, hem de arzu ederlerse seslendirme yapmayı canlı canlı deneyebilecekler. Gelen konuklar için sürpriz armağanlarımız da olacak. Ayrıca minik bir de yarışmamız var ki onu da aramıza katılarak bizimle festival heyecanını paylaşanlar deneyimleyecek.

13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüse tüm kitap kurtlarını bekliyoruz.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle