Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları 2: İstanbul Sokakları Parkuru ve Eşpedal Bisiklet

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim

Tarih09.10.2016

Toplam okunma1628

Yeşil renkli muhtemelen 2 kişilik kurulmuş ve fermuarı çekilmiş çadırın yanında tandem bisiklete binmiş iki kişi objektife bakarak gülümsüyor. Trafik dubaları arasındaki sandalye,  su şişeleri ve çöpler karışık halde duruyor...

 

Selamlar tüm takipçilerimize. Festivalimiz için artık son 5 gün. Bugünkü tanıtacağımız ilk etkinlik, İstanbul sokakları adını verdiğimiz engelli parkurumuz. Eğer İstanbul veya başka bir büyük şehir sokaklarında tek başınıza bağımsızca dolaşmadıysanız, bastonumu ustaca kullanıyorum demeyin. Sizler için kalabalık bir İstanbul sokağını simüle edeceğiz. Kaldırım olamamış yürüme alanları, araçlar, direkler, sandalye masa ve kasalar. Yukarıdan sarkan parçalar. Hepsi parkurumuzda olacak. Amaç en az şeye temas ederek, bastonu doğru kullanıp parkuru tamamlamak. Sonra ne mi olacak,  Türk Telekom’un GETEM’le paylaştığı bir hediyemiz var sizlere, çok güzel bir beyaz baston ve oldukça şık çantası. Festivale gelip parkurumuza uğramadan gitmeyin.

 

Yürümekten yorulduysak İstanbul sokaklarında, gelin en çevreci ulaşım aracımızda yeni bir maceraya atılalım: bisiklet. Eş Pedal Derneği geçen yıl olduğu gibi bu sene de bizlerle olacak ve sizlere çok zevkli bir bisiklet deneyimi yaşatacak. Yapacakları bu kadarla bitmeyecek. Gelin Eş Pedal ekibinden Mustafa İşçier’in yazdıklarını birlikte okuyalım.

 

 

 

Geçen yıl açtığımız tandem standı bu yıl da ilgilenenleri bekliyor. Güney çimlerde kamp mazemelerimiz geçen yılki gibi olacak. Birlikte çadır kurmaya var mısınız? Mat, uyku tulumu ve diğer kamp ekipmanlarını yerinde deneyimlemek, güneyin büyüleyici atmosferinde sembolik de olsa, kamp yaşamını görmek/hissetmek ister misiniz?  Varız diyorsanız Eşpedal tandem standına buyrun efendim☺️ Daha başka neler olacak diye sorarsanız, iki tandemimiz deneyimli pilotlarımız ile birlikte emrinize amade olacak. her iki günde de, kampüs içi kısa turlar yapılacak. Stand masamızda, çeşitli bisiklet aksesuarlarımız: kask,eldiven, bisiklet forması vs bulunacak.  Eşpedal derneğini tanıtan, yapmış olduğumuz faaliyetleri anlatan tur videolarımızı sesli betimlemeli olarak, standımızla ilgilenenlere sunacağız. Kısacası, bisiklet kültürünü görsel, işitsel ve dokunsal bir şekilde pratikte yaşayacağız... Standımıza uğrayan tandem süren misafirlerimize küçük bir armağanımız da olacak. Sürpriz tabi.

 

 

 

Devam edeceğiz. Arkası yarın.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle