Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları 4: Bilişim ve Oyun

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz ErişimDerneği

Tarih10.10.2017

Toplam okunma572

Geçmiş festivallerden bir kare. Bilişim standının yanında 3 erkek ayakta. Biri mikrofonla konuşma yapıyor. Geçmiş festivallerden bir kare. Stant masasında bir kadın ve bir erkeğin Sudoku oynayan görüntüsü.

2017 Beyaz Baston ve Erişilebilirlik festivalimizde, bu yıl da bilişim standımız hak ettiği yerini alacak. Körler nasıl bilgisayar ve akıllı telefon kullanır? Bilişim teknolojileri için ekran olmazsa olmaz mı hakikaten? Sadece klavye kullanarak bilgisayarı yönetmek mümkün mü sizce? Peki erişilebilirlik işin neresinde?
Bilişim standımız tüm katılımcıların bu ve benzer sorularına yanıt veriyor. Masamızda, akıllı telefonlar da olacak,  Windows ve mac OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlar da. Dileyenler yalnızca Klavye ile ne kadar çok işlem yapılabileceğini keşfedecek, arzu edenler, akıllı cihazlarının erişilebilirlik özelliklerini öğrenecek.

13-14 Ekim 2017 günlerinde hepinizi bilişimin gizemli dünyasına girmeye çağırıyoruz.

Festivalimizde oyun standını açmasak olmazdı dedik ve yine oyun standımızı açıyoruz.  Standımız her zamanki gibi en çekici stantlardan biri olacak.

Oyun İnsanlığın en temel ortak paydalarından biri. Biz de bu ortak payda aracılığıyla, erişilebilirlik ve evrensel tasarım kavramlarına dikkat çekmek ve birazda eylenmek için böyle bir masa açıyoruz. Braille iskambil kağıtlarıyla şansınızı yoklamaya, Satrançla yaratıcılığınızı zorlamaya, tavla ile günlük sıkıntılarınızı aşmaya, Scrabble ile söylenmiş olanın ötesine geçip yeni bir şeyler söylemeye var mısınız?

13-14 Ekim 2017 Tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse tüm  oyun meraklılarını birlikte oynamaya bekliyoruz.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle