Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları 4, Oyun ve Sesli Betimleme

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim

Tarih11.10.2016

Toplam okunma1387

Tavla oynayan biri görme engelli diğeri gören oyuncular ve konuklar...

 

Merhabalar yeniden herkese. Stant tanıtımlarına devam ediyoruz. Bugün sırada sesli betimleme ve oyun stantlarımız var. Sesli betimleme yepyeni sürprizlerle geliyor festivalimize. Her şeyden önce belirtelim, 15 Ekim cumartesi günü öğleden sonra tanıdığınız bir çok sesli betimleme metin yazarı stantta olacak. Gelin, sohbet edin, ve dilediğinizi sorun. Ama asıl sürpriz stantta olanlarda. Sağolsunlar bizi kırmadılar ve bir çok şekli 3 boyutlu olarak hazırlatarak bizlere getirdiler. Neler yok ki aralarında, 3 boyutlu hücre, Anıtkabir, Sultan Ahmet Camisi, Özgürlük Heykeli ve eyfel Kulesi. Tüm bunlara hem dokunacak, hem de betimlemecilerimizden betimlemelerini duyacaksınız iki gün boyunca. Ayrıca bildiğiniz bir çok tablo betimlemesini de ilk kez burada duyacaksınız. Sakın kaçırmayın.

 

Oyun standımız her zamanki gibi en çekici, en çok ilgi cezbedecek stantlardan biri olacak. Satranç, Tavla, ve diğer erişilebilir oyunlar bizlerle. Ayça, Gökhan ve Dilek yönetimindeki standımızda bakın neler varmış.

 

Oyun İnsanlığın en temel ortak paydalarından biri. Biz de bu ortak payda aracılığıyla, erişilebilirlik ve evrensel tasarım kavramlarına dikkat çekmek ve birazda eylenmek için böyle bir masa açıyoruz. Braille iskambil kağıtlarıyla şansınızı yoklamaya, Satrançla yaratıcılığınızı zorlamaya, tavla ile günlük sıkıntılarımızı aşmaya, Scrabble ile söylenmiş olanın ötesine geçip yeni bir şeyler söylemeye varmışınız?

 

Ayça Balcı Güngör, Dilek Başar Açlan ve Gökhan Güngör erişilemezlik oyununu mat  ya da mars etmek için orada olacak. ya siz?

 

 

 

Yarın Sırada Erişilebilir fen öğretimi ve engelsiz çizgiler var. Bekleyin!

 

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle