Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları6 , Engelsiz Çizgiler, Getem, Koku Stantları, Akut Semineri ve Halk Türküleri

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim

Tarih13.10.2016

Toplam okunma938

 

Bugün festival tanıtımlarımızın altıncısını gerçekleştiriyoruz, ama hala anlatacak o kadar çok şey, paylaşacak o derece dolu bir içerik var ki, bir şeyleri atlayıp emek verenleri üzmekten itina ediyoruz. Stantlarımızdaki yenilikler devam ediyor. Yine gençler konuğumuz. Belki de bu yılın en güzel projesi olan engelsiz çizgiler ekibi bizlerle. Atakan Nalbant, Cankut Değerli, Cem Cengiz, Utku Demiryakan, fikirlerini ve bu müthiş projeyi hem anlatacaklar, hem yeni gönüllüler arayacaklar. Bakın ne diyor Atakan.

 

Engelsiz Çizgiler ekibi 14-15 Ekim tarihindeki Beyaz Baston ve
Erişilebilirlik festivalinde katılımcılarıyla çizgi romanları duyup,
kahramanlara dokunacak.
hayatımızda çok da yer etmeyen, tamamıyla görsellik içeren Çizgi
Romanlar aslında sandığımız kadar uzak değil bizlere,
Bir duysak, bir dokunsak seveceğiz onları.
Festival boyunca Engelsiz Çizgiler standında betimlemeleri okuyacağız,
kahramanların hayatlarına Braille ile dokunacağız ve birlikte
betimlemeler yapacağız.
Engelsiz Erişim'in 3b'sine bir b de biz ekliyoruz, Birlikte çizgi
romanlara dokunmak için festivale bekliyoruz.--
Engelsiz Çizgiler:
www.engelsizcizgiler.com

 

 

 

Elbette Organizasyonun bir parçası olan GETEM stant açmasaydı, bir tuhaf olurdu dimi? Ama standımızı GETEM ekibi değil, en vefakar GETEM üyelerinden biri olan Nurşen Korkmaz anlatacak. Nurşen, uzun süredir hazırlık yapıyor bu stant için. Bir nostalji yaşayacağız mesela. Hiç 4 kanallı bir teyp gördünüz mü? Sonra cd, Sonra Flaş bellekler geldi, bu tarihe birlikte tanıklık edeceğiz GETEM Standında. Bununla da kalmayacak, şirin çocuk öyküleri dinlemek isteyenler olursa, standımıza uğramayı unutmasın.

 

E GETEM bir teknoloji merkezi aynı zamanda, Renk Tanıyıcı, sıvı ölçer gibi bir çok körcül ürünü bu stantta görebilirsiniz.  Ayrıca GETEM standına gelenlere, Engelsiz Eğitim projesi kapsamında hazırlanan, iOS, Android, Ms Word, Power Point, Windows 10, Getem kullanım Klavuzu ve EEEH Dergi özel sayısının da bulunduğu nefis bir cd hediye ediyoruz. Gönüllü okuyucular için de gönüllü okuyucu setimiz orada olacak. Bizce Mutlaka bir dokunun GETEM standına.

 

Bir de size cumartesi günü açılacak koku standından bahsetmeden kapatamayız bu bahsi. Eylem Yurtsever, farklı kokulardan esanslar yapacak, sizlere farklı kokuları tahmin ettirecek. 2014 yılında da açılan bu stant çok büyüleyici bekleriz.

 

Akşam programımıza geçmeden birkaç duyuru. Festivalimizin bu yılki teması, Eşit imza. Maalesef yasa, kanun ve yönetmeliklere karşın, halen noterlerde, bankalarda irademize zincir vuruluyor ve iki tanığa zorlanıyoruz. Bu soruna daha çok dikkat çekmek için, noterler birliğine verilmesi için, üzerinde hem Latin, hem Braille harflerle yazılmış dilekçemizi imzalıyoruz. İmzalar için Braille standımıza uğramayı ihmal etmeyin. Bir de, sizler için, her yerde kullanabileceğiniz bir imza şablonu yaptırdık engelsiz erişim olarak. Herkese bolca var elimizde. Almadan gitmeyin.

 

Festivalimizin ilk günü akşama kadar çok dolu. Standlarımız bittikten bir buçuk saat sonra, Garanti Kültür merkezine geçiyoruz. Ayhan Şaheng salonunda önce Akut konuğumuz Oluyor. Cevdet Bey, deprem sonrası yapılması gerekenler konusunda her yönüyle bilgilendiriyor bizleri.

 

 

 

Sonra saat 20’de harika bir konser dinlendirecek hepimizi. Solistlerimiz çok güçlü. Arzu Şensoy ve Aslı güven. Bu iki solistimize, Bağlamada Orhan Yeter, Gitarda Turgay Gümüş ve kavalda Eyüp Sultan Aylar eşlik ediyor. Bizler için tam 19 parçadan oluşan bir repertuvar hazırladılar. Müzikle dolu bir akşam geçirmek istemez misiniz?

 

 

 

Eveet, festivalimiz başlıyor. Biz orada olacağız ya siz?

 

 

 

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle