Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivalind İkinci Gün: Kilyos Ziyaretleri ve Sesli Betimleme

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih15.10.2014

Toplam okunma1261

Değerli Dostlarımız. Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik festivalimizin ilk gününü geride bıraktık. Festivalimize mütevazi bir başlangıç yaptık. Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri ve Engelsiz Erişim Derneği üyeleriyel birlikte GETEM’den çıkıp Güney kampüs Meydan’a kadar baston Şarkıları eşliğinde yürüdükten Sonra, Güney Kampüste Başta Hande Hocamız olmak üzere diğer katılımlarla Festivalimizi resmen başlattık. Baston Ritm grubumuz 6 şarkı seslendirdi. Yaklaşık bir saatlik bu etkinlik sonrası Garanti Kültür Merkezi’ne Geçtik. Bizleri Uğr Okulları Lise Hazırlık öğrencileri de ziyaret Etmişlerdi. Emektar hocamız Halil Köseler’in konuşmasını zevkle dinledik.

Tüm festival kayıtlarını tutuyoruz. Sizlerle detaylı şekilde paylaşacağız.

Geldik İkinci Güne. 16 Ekim Sabahı Boğaziçi Üniversitesi GETEM’den 10:30’da kalkıyor aracımız. İlk ziyaret noktamız Kilyos Veysel Vardar Körler okulu olacak. Öğrenci arkadaşlarımızla bastonun önemi üzerine konuşup, Erişilebilir ürünlerle onları buluşturacağız.

Ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe kampüsünde olacağız. İlk farkındalık standlarımızı burada açacak, küçük de olsa bir baston ritm grubu performansını burada da sergileyeceğiz.

Ve akşam kuşağı: Günlerimiz dolu dolu. Bir kısa, Bir uzun metrajlı olmak üzre 2 filmi göstereceğiz akşam. Önce Kısa Metrajlı ve günün anlamına çok uygun olduğunu düşündüğümüz Engellenmiştir filmini göstereceğiz.

Ardından Ünlü romandan uyarlanan Koku filminin gösterimi gerçekleşecek. Sesli Betimleme Derneği Bu filmi bizim için yeniden betimledi, işaret dili ve altyazısını hazırladı. Çok teşekkür ediyoruz.

Bir tek Gıyapta teşekkür etmiyoruz Elbette. Yarın Akşam film sonrası betimleme denince belki de ilk aklınıza gelen isimlerden biri Emine Kolivar bizlerle olacak. Bu heyecan verici söyleşiye katılmak ve betimleme gösterimimizi izlemek isterseniz, saat 19:00’da sizleri de Demir Demirgil salonuna bekliyoruz.

Haydi Festivalimiz ivme kazanıyor, kaçırmayın!

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle