Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Braille Yarışmamız Yapıldı

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarSevda Bozbey Yılmaz

Tarih13.03.2012

Toplam okunma1117

Değerli Engelsiz Erişim takipçileri, Hepinize merhabalar.

Engelsiz Erişim Derneği’nin, önümüzdeki haftalarda beşincisini gerçekleştireceği bilgi yarışmamızın Braille yazı formatında hazarlanacak sorularını  okuyacak yarışmacımız nihayet belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız Braille yarışmamızı az bir oranda katılımcımızla, ama büyük bir coşkuyla 04 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirdik. Oldukça çekişmeli geçen yarışmamızın, toplamda üç katılımcısı vardı. Katılımcılarımız: Bilal Yüksel, Nihal Polat ve Serdar Kulak isimli arkadaşlarımızdı. Okuma yarışmamız, iki aşaamalı olarak gerçekleştirildi. Birinci aşamada, tüm yarışmacılarımıza birer makale verdik ve okumalarını istedik. İkinci aşamada ise, önceki yıllarda bilgi yarışşmamızda sormuş olduğumuz örnek sorularrı okumalarını istedik. Her iki aşamada da, katılımcılarımızdan Serdar Kulak gerek hızlı ve akıcı okuyarak, gerekse kelime sayısının diğer yarışmacılardan fazla olması nedeniyle yarışmamızı birincilikle tamamlayarak bilgi yarışmamızda okuyucu olma hakkını kazandı.

Sizler aracılığıyla tekrar tüm katılımcılarımıza yürekten teşekkür ediyor ve kendilerini bilgi yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz ve  Tabii sizleride.

Engelsiz Erişim Derneği

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle