Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Canlı Betimlemelerin İkinci sezonu Başlıyor!

Radyo Engelsiz Erişim

Tarih28.08.2020

Toplam okunma0

Merhabalar dostlar. Pandemi süreci bir taraftan bizleri evlerimize kapatırken, diğer taraftan da yeni fikir ve projelerin doğmasına sebep oldu. Bunlardan birisi de yakından takip edenlerin gayet iyi bileceği canlı betimlemeler olmuştu bizim tarafta. Nisan mayıs döneminde tam 15 canlı betimlemeyi Boğaziçi Üniversitesi Engellilikle yaşam dersi öğrencileriyle birlikte paylaştık herkesle.

Şimdi bu projenin ikinci sezonuyla karşınızdayız. 20 Eylül tarihine kadar Cumartesi, Pazar ve pazartesi günleri 4 5 civarı canlı betimlemeyle sizlerle olacağız hem Radyo Engelsiz Erişim Hem Zoom ve Facebook canlı yayınlarında. Engellilikle yaşamak dersinin öğrencileri Yepyeni ve heyecan verici betimlemeler hazırlıyorlar bizler için. Bunların içinde İkea kataloğu da var, Kurtuluş müzesi de. Bankcy’nin eserlerini de takip edeceğiz, klasik kitapların kapak resim betimlemelerini de. 16 civarında yeni canlı betimleme bizlerle buluşacak.

Her zaman olduğu gibi bu betimlemeleri ister Zoom odamızdan İster Radyo engelsiz Erişim ister Facebook üzerinden canlı takip edip dilediğiniz an etkileşimde bulunabileceksiniz. Bizleri çok heyecanlandıran canlı betimlemelerin İkinci sezonunun İlk programı 29 Ağustos Cumartesi günü başlıyor! İşte betimleme konusu ve konukları.

Canlı Betimlemeler 16: IKEA Kataloğundaki Ev Bölümleri!

Bizi gerçekten dinlendiren huzur bulduğumuz güven bölgeleridir evlerimiz. Yoğun geçen günün sonunda, uzayan bir tatil dönüşünde ''eve gitsem de bir dinlensem' hissi vardır bizlerde. Öyle geliyor ki ''evim evim güzel evim'' denmesi de bundandır. Kimisi ev dizaynına çok önem vermezken kimi için evini dilediğince dizayn etmek hobidir; güncel katalogları takip ederler, eşyalar eskimese de değişiklik yapmak isterler. Fakat bu tarz katalogların detaylı bir betimlemesinin yapılmadığını gördük. Bizler de bu canlı betimlemeli IKEA kataloğunda hazır bir halde olan evin bölümlerini her bir odadan 2 çeşit olacak şekilde betimleyeceğiz. Bu betimleme için’ ‘koçtaş, evkur vs’ ‘gibi isimler de kullanabilirdik fakat ''IKEA'' denilince daha anlaşılır olabileceğimizi, ayrıca IKEA’da evin bölümleri hazır dizayn edilmiş olduğu için alacak olanlar için de kolaylık olacağını düşündük.

 

Grup üyeleri: Şevval İdi, Özge Küççük, Lütfi Kutay Özkaya, Metin Yüksel Güngör

Tarih: 29 Ağustos saat 14.00

Yer: radyo engelsiz erişim ve zoom.

Radyo engelsiz erişime

www.engelsizerisim.com/radyo

Adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Radyo kulesi iOS ve Android uygulamalarında da radyo engelsiz Erişim mevcut.

 

Canlı betimleme zoom odamıza ise, https://zoom.us/j/98118903867?pwd=L1lZTFh6dklrNVpUc1crK0pIZ2dNQT09

Bağlantısı aracılığıyla gelebilirsiniz.

Erişilebilir hayatlar dileriz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle