Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Dünyayaseslen.com Yepyeni yüzüyle Tekrar Yayında!

Duyurular

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih20.08.2013

Toplam okunma1755

Değerli dostlarımız bir Engelsiz Erişim Projesi olan dünyaya seslen.com yenilenerek tekrar paylaşımlara açıldı.

Bildiğimiz gibi, 2011 yılı haziran ayında sesli içerik paylaşımı yapmak üzere kurduğumuz dünyaya seslen, gerek bilişim, gerek mobil cihazlar, gerek engelsiz erişimli saatler yayın kayıtlarıyla zengin bir içerik barındırıyordu. Ancak son aylarda sitemizde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle kullanıcılar siteye erişimde çeşitli sorunlar yaşıyorlardı.

Görme Engelli web tasarımcısı Kemal Özceyhan’ın Dünyaya seslen ekibine katılımıyla sitemizi en baştan yeniden tasarladık ve yayına açtık. Artık çok daha fazla platformdan, çok daha erişilebilir biçimde sesli içerikleri dinlemeniz ve bilgisayarınıza indirmeniz mümkün.

Doruknet hosting sponsorluğunda yayın hayatını sürdüren

www.dunyayaseslen.com

platformundaki yeniliklerden bazıları şunlar:

·         HTML 5 oynatıcısıyla artık internet explorer 9, firefox, Google chrome ve safari internet taraycısıyla içerik dinleyebilme.

·         İos ve Android desteği.

·         Tamamen Türkçe içerikte ve erişilebilir bir ses oynatıcı.

·         İçerikleri artık Bilişim ve Bilgisayar, Mobil Ereişilebilirlik, Engelsiz Erişimli Saatler, Diğer Radyo Programları, Şiir ve Müzik gibi kategoriler altında daha kolay ve hızlı biçimde inceleyebilme.

·         Her içeriği sosyal medyada paylaşabilme ve içeriklere yorum yapabilme.

·         Gözde içerik bölümüyle en çok dinlenen içerikleri görebilme.

 

Sitemizi ziyaret ettiğinizde birçok yeni içeriğide göreceksiniz. Sarper arıkan tarafından yapılan Android anlatımları, NVDA ve Windows 8 kullanımı anlatımları, Mustafa Çakmak’ın yaptığı Navigon anlatımı, MBraille programı gibi birçok yeni içeriği de görebilmek için

www.dunyayaseslen.com

adresini ziyaret edin.

 

Site Kullanımına İlişkin bazı notlar

 

1.       Sitemizden en verimli biçimde yararlanabilmek için bilgisayarınızda en az internet explorer 9 veya firefox ve chrome tarayıcılarının son sürümleri yüklü olmalıdır. Eğer Windows Xp kullanıyorsanız, sitemize Google chrome ile bağlanmanızı tavsiye ederiz.

2.       Sitemize sesli içerik eklemek için dosya ekle bağlantısına tıklamanız, bilgileri eksiksiz biçimde doldurmanız, ve gözat düğmesine basarak dosyanızın yerini göstermeniz yeterli. Kaydet düğmesine bastıktan sonra, sayfa değişinceye kadar lütfen yükleme ekranını kapatmayın.

3.       Sayfamızda bir içeriği dinlemek için, ilgili linge tıkladıktan sonra B harfine basarak oynat düğmesini bulup basmanız yeterli. İçerik içinde ileri geri gidebilmek için, “ara” sol sağ kaydırıcısına tab ile ulaşmanız, sanal imleci kapamanız ve okları kullanmanız gerekiyor.

4.       Sayfadaki bir içeriği bilgisayarınıza indirmeniz de çok kolay. Önce ilgili linge girin, buradan oynat, duraklat, sessiz gibi oynatıcı düğmelerinden birine tab ile ulaşın ve burada sağ tıklayarak çıkan menüden sesi farklı kaydet seçeneğini seçin.

 

 

Sitemizin tasarımını Yapan Kemal Özceyhan’a çok teşekkür ediyoruz.

Sizleri de yeni içerik paylaşımlarınız ve katkılarınızla

www.dunyayaseslen.com

adresine bekliyoruz.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle