Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

EEEH Dergi 26. Sayı Nisan 2016 Çıktı

EEEH (Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi)

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih19.04.2016

Toplam okunma1075

Merhabalar Değerli dostlar. EEEH dergimizin 26. Sayısını sizlere gururla sunuyoruz. Bu sayımızda hem bolca konuk yazı bulacak, hem de çeşitli olayları farklı bakış açılarıyla görmeye devam edeceksiniz. Dergimizin 26. Sayısına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

EEEH Dergi 26. Sayı

İyisimi sözü uzatmayıp editörlerimize dönelim. Engelsiz okumalar.

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 26

Nisan 2016

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

 

 

Merhaba Değerli Okuyucularımız,

EEEH Dergi dur durak bilmeden yoluna devam ediyor. İşte 26. sayımız huzurlarınızda. Bu ay okuyucu dostlarımızın akınına uğradık, tam üç konuk yazımız var. Siz de buradan dünyaya seslenmek isterseniz, yazılarınızı e-posta adresimize iletebilirsiniz.

Bu sayımız Burak Sarı’nın “Düşünsel Kölelik” başlıklı eleştirel yazısıyla başlıyor. Zincirlenmiş düşünceler prangalanmış bileklerden bile daha tutsak edici bizi.

Düşünsel Kölelik

 Deniz Aydemir-Döke mikro saldırı konusuna değinmeye devam ediyor. Bu kavramın ne demek olduğunu öğrendiğimize göre, artık bizi nasıl etkilediğine geçebiliriz.

Mikro - Saldırılarda Üçüncü Perde

 Aslında bu kuramsal yazıların uygulamalı bir örneği gibi olan bir konuk yazımız var sırada. Sevgili konuk yazarımız Muzaffer Eskin, geçmişi şöyle bir yâd ediyor. O dönemleri yaşayanlar kendilerinden çok şey bulup anılara dalabilir, bizden söylemesi.

Hey Gidi Günler Hey

 Gençler biz de kulaklarımızı açık tutalım, yaşanmışlıklardan öğrenilecek çok şey var. Eylem Yurtsever yine ilginç ötesi bir başlık atmış yazısına. Bir adres mi tarif ediyor, masörüyle mi konuşuyor bilinmez. Merakınızı gidermek için okumanız şart, bizden daha fazla ipucu yok.

İşte Tam Orası

 Bu ay Pınar Yavuz enfes bir yazı yazdı bizler için. Bu bir kısa film eleştirisi. Hem film hem de yazı müthiş. Toplumun engelliliğe bakışını bir çırpıda gözler önüne seren bir yazı ve film.

Misafir Odası

 Filmden sonra bir de gezi yazısı okumak ister misiniz? Elif Emir Öksüz bu ay Kanada’da yolculuğunu anlatıyor. Özellikle bağımsız seyahat hakkında sorularınız varsa, kaçırılmaması gereken bir yazı.

Kanada'da Dört Gün

 Genç konuk yazarımız Emre Saçu Open Book programını tanıttığı yazısıyla bu ay yine bizlerle. Şimdiki gençler bomba gibiler, sağ olsunlar bildiklerini bizlere de anlatıyorlar.

Openbook Nasıl Bir Program?

Mürşide Ciğerlioğlu taşınmıştı biliyorsunuz. Hani kapısında çiçek var. Gelin bir dinleyelim bakalım alışveriş işlerini nasıl hallediyormuş Mürşide yeni hayatında.

Alışveriş Üzerine

 Son yazımız da başka bir konuk yazarımızdan. Ramazan Akel, kaldırımları hicvettiği bir şiirle bizlerle. Okuyup da katılmamak mümkün değil. Belki de bazen dilekçelerle isteklerimizi dile getirmenin yanında böyle sanatsal girişimlerde de bulunmalıyız öyle değil mi, siz ne dersiniz?

Kaldırımlar

Hepinize iyi okumalar.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle