Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

EEEH Dergi 28. Sayı: Haziran 2016 Çıktı

EEEH (Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi)

YazarEEEH Dergi Ekibi

Tarih20.06.2016

Toplam okunma1127

 

Merhabalar değerli dostlar. 28. Sayımızla karşınızdayız. Bu sefer bam başka konulara savrulacak, bolca durum düşünürken bulacaksınız kendinizi. Konuk yazarlarımızla çok daha geniş bir konu yelpazesini kucaklıyoruz haziran sayımızda. Aşağıdaki bağlantıdan son sayımıza ulaşabilirsiniz.

 

EEEH Dergi 28. Sayı Haziran 2016

 

Gelin detaylar için editörlerimizden Elif’e kulak verelim.

 

EEEH Dergi

 

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

 

 

Sayı: 28

 

Haziran 2016

 

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

 

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

 

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

 

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

 

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

 

 

İletişim Bilgileri:

 

 

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

 

E-posta: eeehdergi@gmail.com

 

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

 

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Merhaba Değerli Okurlar,

 

Okumaya doyamayacağınız dopdolu bir Haziran sayısıyla karşınızdayız. Açılışımızı Gamze Sofuoğlu ile yapıyoruz. Engelli öğretmenlerden mesleklerini yapabileceklerine ilişkin doktor raporu istenmesi son günlerin en sıcak konusu. Bakalım Gamze bu konuda neler söylemiş.

 

Doktordan Onaylı Az Kullanılmış Öğretmen Diploması

 

 Son günlerin başka bir sıcak gündemiyle devam edelim, taciz. Engelli bir kadın tacize uğrarsa toplum bunu nasıl karşılar, tacize uğrayan kişi kendini nasıl hisseder hiç düşündünüz mü? Homoibretusun yazısı maalesef bu sefer hiç komik değil, hatta bir kurgu, bir eleştiri yazısı da değil. Baştan sona bir gerçek; karanlık, anlaşılmaz, konuşulmaz bir gerçek.

 

Engeline Rağmen Tacize Uğrayabilen Azmin Zaferi

 

 Bir engelli olarak öğretmen olmak istediğinizde durum değişiyor, bir engelli olarak tacize uğradığınızda durum değişiyor, peki kuru fasulye ile ilgili görüşleriniz sorulduğunda değişen bir şey var mı? Gelin gizemli konuk yazarımıza kulak verelim.

 

Bir Kimlik Olarak Engellilik

 

 Eylem Yurtsever geçen ay kaldığı yerden devam ediyor, soru sormanın ve cevaplamanın önemini aynı şarkı üzerinden anlatıyor.

 

Çünkü İnsanlar Yıllar Boyunca Hiç Soru Sormadan Durur

 

 Doktor Engin Yılmaz, bu “doktor” unvanının perde arkasını bizlerle paylaşıyor. Öyle kolay doktor yazdırılmıyor ismin başına, önce epeyce meşakkat çekilecek. Tez yazma sürecinde boğulmuş kalmışlara ilaç gibi gelecek bir yazı, sakın kaçırmayın.

 

Bir Tezin Anatomisi: Depresyon, Göz Yaşı ve Mutlu Son

 

 Gelelim kültür sanat ve eğlence dolaylarına. Gülcan Altun, taptaze betimlenmiş ama kendisi yıllanıp tatlanmış bir film seçti bizler için, Salak Milyoner. İzlemeyen yoktur herhalde, bir de betimlemeli izlemeye ne dersiniz?

 

Aylar Sonra Yeniden

 

 “Benim Dünyam” filmi de bir dönem oldukça popüler bir filmdi. Konuk yazarımız Aykut Çağrı Turan, betimlemeli izlediği film hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı.

 

Vakti Zamanında Çok Konuşulan Bir Film: Benim Dünyam

 

 Filmlerden sonra kendinizi dışarı mı atmak istiyorsunuz? Ankara’daysanız konuk yazarımız Oğuzhan Al’a kulak verin, sonra da çantanızı telefonunuzu alıp buraya doğru yola koyulun.

 

Farkı: Farkındalığı

 

 Son yazımız Elif Emir Öksüz’den. Yaz geldi, okey sezonu açıldı. Ah biz de biraz oynasak ama nasıl? Elif, sıradan bir okey takımını nasıl erişilebilir yapabileceğimizi bizlerle paylaştı.

 

Okeye Dördüncü Aranıyor

 

 

 

Birbirinden güzel yazılarla Temmuz sayısında görüşmek üzere.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle