Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

EEEH Dergi 29 Sayı: Temmuz 2016 Çıktı!

EEEH (Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi)

YazarEEEH Dergi Ekibi

Tarih19.07.2016

Toplam okunma1221

 

Merhaba değerli Dostlar. Biraz geciktik farkındayız. Cümleten dehşete kapıldığımız, derinden sarsıldığımız bir hafta sonu geçirmemiz nedeniyle dergimizi bir kaç gün geç yayınlamak istedik. Ülkemizin bir daha böyle Darbeler ve dayatmalar yaşamaması, farklılıklara saygı, özgürlükler, demokrasi ve Engelsiz yaşamın hayata hakim olması temennisiyle hepimize geçmiş olsun diyoruz.

 

Bu ay çok çok güzel ve çeşitli konular içeren, içinizi açacak bir sayı hazırladık sizlere. Dergimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

 

29. Sayı

 

Gelin sayımızın detayları için Elif’e kulak verelim. Herkese iyi okumalar.

 

 

 

EEEH Dergi

 

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

 

 

Sayı: 29

 

Temmuz 2016

 

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke.

 

Misafir Editör: Engin Yılmaz

 

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz, Engin Yılmaz.

 

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

 

Ses Teknik Destek: Engin Albayrak.

 

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

 

 

İletişim Bilgileri:

 

 

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

 

E-posta: eeehdergi@gmail.com

 

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

 

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Editörden

 

Elif Emir Öksüz

 

eeehdergi@gmail.com

 

29 sayı, Temmuz 2016

 

 

 

Merhabalar Değerli EEEH okuyucuları,

 

Yaşama ve sıcaklara bir “EEEH” demek istiyorsanız, serin serin gazozunuzu, limonatanızı yudumlarken size eşlik edecek yirmi dokuzuncu sayımıza hoş geldiniz. Bu sayımız epeyce zengin, bu nedenle dergimizi okurken yazıların akıcılığına kapılıp litrelerce gazoz tüketmemeniz için baştan uyarıyoruz.

 

 

 

İlk Yazımız Elif Emir Öksüz’den. Temmuz başında gerçekleştirilen NFB kongresine dair izlenimler, teknolojik haberler ve çok daha fazlası bu yazıda.

 

Yaşamak İstediğin Hayatı Yaşa

 

Engin Yılmaz efsanevi yazı dizisine, “Görünmez Körlerin Kaderle İmtihanı”, iş yerlerindeki görünmezlik hikayeleriyle devam ediyor.

 

Görünmez Körlerin Kaderle İmtihanı 4: İş Yerlerinde Görünmezlik Sürecine Giden Basamaklar

 

Eylem Yurtsever yıllardır hayalindeki bölüme yerleşti. Yetenek sınavıyla alınan tiyatro eleştirmenliği bölümün acaba sınavları nasıldı dersiniz? Erişilebilir bir sınav olmuş mudur sizce? Eğer bu günlerde kendinizi, çevresel engellenmişliklerden, önyargılardan ve ayrımcılıklardan bıkmış ve yılmış hissediyorsanız, bu ilk üç yazı size ilaç gibi gelecek.

 

Bu Sınavların Bağımlısı Olabilirim

 

Gelelim Pınar Yavuz’un yazısına. Pınar aslında her rehber öğretmenin okuması gereken inanılmaz değerli ve önemli bir yazı kaleme aldı. Engelli ve engelsiz çocukların sözde değil, gerçek anlamda kaynaştırılması için neler yapılabileceği hakkında önerilerini bizlerle paylaştı.

 

Okullarda Çocuklara Engelliliği Nasıl Anlatabiliriz?

 

Bu ay yine konuk yazar açısından zengin bir ayımız. Avukat Sevgi Mart yeni çıkan bankacılık yasasının erişilebilirlik açısından getirdiği ve getiremediği düzenlemelerden bahsediyor. Görünen o ki henüz paramızla rezil olmaya son verilmemiş ama biraz ilerleme var.

 

Bankalar İçin Şartlar Uygunsa

 

İkinci konuk yazarımız yazdıklarıyla epeyce kafamızı karıştıracak. Meral Sözen bize bir bulmaca sunmuş. Pek çok soru sormuş. Soruları okuyun düşünmeye başlayın. Cevaplar gelecek sayıda.

 

Eşitlik Bulmacası

 

Üçüncü konuk yazarımız, geçen ay da bizlerle birlikte olan genç arkadaşımız Oğuzhan Al. Kendisi eş seçimlerimiz hakkında ilgi çekici yorumlar ve açıklamalar yapmış. Kesinlikle okunmaya değer.

 

Emekçi Engelsiz Eş Hayali

 

Efendim bayram geçti ama biz bir tarif verelim en körcülünden. Nasıl olsa yakında bir bayram daha var. Gülcan Altun, her ne kadar sarmanın gözle değil elle yapıldığını söylese de, bize bu ay dolma tarifini uygun görmüş.

 

Şeker Ve Kolesterolü Yükseltmeyelim

 

Son yazımız Deniz Aydemir-Döke’den. Sesli betimlemede son nokta, müzikal ve canlı sahne performanslarının betimlenmesi.

 

Canlı Canlı Sesli Betimleme

 

Efendim, dergimiz huzurlarınızda, okuyunuz okutunuz.

 

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle