Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

EEEH Dergi 54. Sayı: Ağustos 2018 Çıktı

EEEH (Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi)

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih20.08.2018

Toplam okunma418

Değerli takipçilerimiz, yazın son ayı Austos'u yavaş yavaş uğurlayıp sonbahara doğru yöneldiğimiz bir zaman diliminde karşınızda sayımız.

Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarken, Ömrünüzün bayram tadında geçeceği günlerinizin olmasını dileyerek, dergi içeriğimiz ve editörlerimizin bu ayki seslenişiyle baş başa bırakıyoruz sizleri.

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat
Sayı: 54
Ağustos 2018
Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke, Meral Sözen.
Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.
Web Sorumlusu: Burak Sarı.
Ses Teknik Destek: Burak Sarı.
Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği
İletişim Bilgileri:
Web: eeeh.engelsizerisim.com
E-posta: eeehdergi@gmail.com
Facebook
Twitter

Editörden

Merhaba sevgili okurlarımız,
Sıcak yaz mevsiminin son günlerinde birbirinden güzel dokuz yazıyla yine karşınızdayız bu sayımızda.
Biz kimiz? Kimliğimizi biz mi inşa ediyoruz yoksa bize layık bulunanı mı kabul edip kuşanıyoruz? Dayatılanı kabul etmezsek nasıl hissediyor ve ne yaşıyoruz? İşte Bahar Yavuz tüm bunları düşündürüyor bize bu ay.

Emanet Kimlikler - Yazar: Bahar Yavuz

Sonra konuk yazarımız Habil Bozkurt kendi kimliğini ve bağımsız hareketini kazanmak için yürüdüğü yolu tatlı tatlı anlatıyor bizlere. Mutlaka okuyun.

3 B’nin 2'ncisi Beyaz Baston - Yazar: Habil Bozkurt

Yolda keyifle yürürken canınızı sıkanlar çıkmayacak mı peki? Elbette! O zaman onlara neler söyleyebileceğinizi duymak için Elif Emir Öksüz’ün yazısına kulak verelim.

Benim Küçük Yansıtma Oyunum - Yazar: Elif Emir Öksüz

Söyleyeceğinizi söylediniz çünkü bir meseleniz ve anlatacaklarınız vardı ama karşılık gelmiyor öyle mi? Acaba neden? Merak edenler Meral Sözen’in, yine bizi bize bizden iyi anlatan yazısına uğramadan geçmesin.

Anlatacaklarım Var - Yazar: Meral Sözen

Tüm bu mücadele bazen çok heyecan verici ama bazen de yorucu, sıkıcı ve karamsarlığa kapılıyorsunuz öyle değil mi? İnancınızı tazelemek istiyorsanız Sevgi Mart’ın yazısını bir solukta okuyacaksınız.

İnanç - Yazar: Sevgi Mart

Peki aşk sizce zor mu? Kimliğinin her bir parçası ile mi seversiniz birisini ya da kimliğine yüklenen kalıplar nedeniyle onu red mi edersiniz? Mihri İlke Çeperli kişisel deneyimleri üzerinden yazmış bu ay.

İlk Görüşte Aşk - Yazar: Mihri İlke Çeperli

Herkes okumalı. Cinsellik söz konusu olduğunda bize dayatılanları daha mı kolay kanıksıyoruz? Peki bu nelere yol açar? Öğrenmek isteyenleri Beyza Ünal’ın bu çok önemli konuyu kaleme aldığı yazısına bekliyoruz.

Cinsellik ve Kanıksanmış Sağlamcılık - Yazar: Beyza Ünal

Kimliklerden bu kadar bahsedip erişilebilirlikten söz etmemek olmaz. Sağlık hizmetleri ve ilaçlar konusunda sıkıntılarınız mı var? Konuk yazarımız Gözde Kılıç bu konudaki deneyimlerini ve beklentilerini paylaşmış. Bakalım neler söylemiş bizlere?

Sağlıkta Erişilebilirlik Sorunları - Yazar: Gözde Kılıç

Erişilebilir bir hediye almak harika! Peki bu uğurda ne kadar mücadele vermek gerekiyor? Yazarımız Mürşide Ciğerlioğlu kendi macerasını anlatıyor bizlere. Mutlaka okuyun.

Pahalıya Patlayan Doğum Günü Hediyesi - Yazar: Mürşide Ciğerlioğlu
Herkese sevdikleriyle birlikte, mutlu bayramlar dileriz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle