Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

EEEH Dergi Sayı 47, Ocak 2018 Çıktı

EEEH (Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi)

YazarEEEH Dergi Ekibi

Tarih14.01.2018

Toplam okunma607

Merhabalar herkese. Yılın ilk sayısı, 2018’de bizi birbirinden farklı ve merakla okuyacağınız dünyalara götürecek
yazıların habercisi sanki. Bu ayki giriş yazımızı Burak sari yazdı ve detayları harika anlattı. Öncesinde her zaman olduğu gibi EEEH dergi 47. Sayının indirme bağlantısını verelim elbet.

47. Sayı, Ocak 2018

Hepinize iyi okumalar dilerken 4 Ocaktaki Louis Braille’in 208. Doğum gününü kutlarız.

EEEH Dergi

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat

 

Sayı: 47

Ocak 2018

Editörler: Elif Emir Öksüz, Deniz Aydemir Döke, Meral Sözen.

Yazım Denetimi: Gülcan Altun, Pınar Yavuz.

Web Sorumlusu: Burak Sarı.

Ses Teknik Destek: Burak Sarı.

Yayınlayan: Engelsiz Erişim Derneği.

 

İletişim Bilgileri:

 

Web: http://eeeh.engelsizerisim.com

E-posta: eeehdergi@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/eeehdergi

Twitter: www.twitter.com/eeehdergi

 

Editörden

Merhaba sevgili okurlar,

Yeni yılın ilk sayısıyla karşınızdayız. Bu demek oluyor ki, tertemiz sayfalar var önümüzde. Her yeni gün bir sayfa, her yeni sayfa bir umuttur.

İlk sayfalarımız, Engin Yılmaz’ın kaleminden dökülen güzel cümlelerle şekilleniyor. Sosyal Model nedir? 42 yıl öncesinden bu güne ne değişmiştir? Bu soruların yanıtını, Yılmaz’ın akıcı cümlelerinden öğrenelim.

Sosyal Model Nasıl Doğdu?

Bizim değişime direnen gerçeklerimiz vardır. Sevgi Mart, hiç değişmek bilmeyen gerçeklerimizden birisini anlatıyor. Sağlık kurulu raporuyla ilgili her şeyi, hukukçumuzun muhteşem yazısından öğrenebilirsiniz.

Rapor

 Kangrenleşmiş bir yara, noterlerde şahit dayatması. Konuk yazarımız Gözde Kılıç, kendi deneyimleri üzerinden bu konuyu ele alıyor.

Yasa da Var Ama Neye Yarar

 Yaşam kalitenizi doğrudan etkileyen bir eşyanız kullanılamaz hale gelse? Sorumuzun cevabı, Eylem Yurtsever’in muhteşem anlatımında.

Aaaah Pilim Bitmiş

 Bu kadar yazıdan sonra içimiz kıyıldı değil mi? Şöyle bir mutfağa yöneldiğinizde, eline geçirdiği sebzeyi kesip biçen Murat Kefeli’yle karşılaşırsanız tedirgin olmayın. Bıçağa duyduğu aşk, tamamen yeme dürtüsünden kaynaklanmaktadır. Bu köşeyi es geçmeyelim yani, malum can boğazdan gelir.

Mutfak İşlerine Sıfırdan Giriş 2

  Bir kovulmadığımız Everest kalmıştı. Bizim ne yapıp yapamayacağımıza karar vermekten zevk alan sağlamcılar, bu sefer de Everest’ten kovmuş bizi. Kovmuşlar kovmasına da, Deniz Aydemir Döke’nin sağlam kalemiyle hırpalanacaklarını hiç düşünememişler.

Everest'ten de Kovulduk

 Bu ben bilirimcilerden kurtuluş yok, elleri ayakları her yere uzanır. Burak Sarı’nın onlara bir çift sözü var. Özellikle sağlamcılar okumalı.

Beni Sizler Çıldırttınız

  Yeterince zihnimiz yoruldu değil mi? O zaman Gülcan Altun’un klasikleşmiş betimleme değerlendirmelerinden birisine bırakalım kendimizi. Gülcan, Cem Yılmaz’ın Pek Yakında filmini anlatmış bize.

Pek Yakında! Olamadı ama

 Herkes, bizim gibi hayat yolculuğunda ilerleme felsefesi ile yetinmiyor. Meşhur gezicimiz Bahar Yavuz, seyahat izlenimlerini yazmaya devam ediyor. Bakalım onun yolculuğu bizleri bu sefer hangi duygulara götürecek?

Yolculuk Türküsü II

 Bu ay heybemizde bunlar var.

 

Mutlu, umutlu, mücadele dolu bir yıl dileklerimizle.  Şubat sayısına kadar hoşça kalın.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle