Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

ENGELLENMEK İSTEMİYORUZ

Duyurular

Tarih12.05.2020

Toplam okunma0

İçinde bulunduğumuz hafta Engelliler Haftası ve yine etraf “Engel kalplerdedir”, ”Hepimiz engelli adayıyız”, “Onların tek ihtiyacı Sevgi” tarzı anlamsız, söylenmek için söylenen ve gerçek yaşamda hiçbir karşılığı olmayan sloganlarla dolacak. Kurumlar erişilebilirlik adına yılın 51 haftası yerine getirmedikleri şeyleri, bir haftalığına getirmiş gibi yapacak, başkaları da bunu alkışlayacak. Güzel bir tiyatro daha oynanacak yani. Buna karşın asıl kitle olan engellenmek istemeyenler ne yapacak? Belki de asıl soru bu.

Bizler her yıl sahneye konan bu oyunun figüranları olmayı reddediyor ve hakiki engelsiz yaşamın önümüzdeki engelleri gerçekten kaldırdığımızda mümkün olacağını biliyoruz. Kısacası ne merhamet, ne övgü dolu sözler, ne ibretlik hikâyelerin konusu olmayı bekliyoruz. Sadece istihdamda, evde, eğitimde, sokakta, noterde, bankada #Engellenmekİstemiyoruz.

İşte tüm bunları tüm sosyal medya haykırışlarımızda dile getirmek için bir bağlantı etiketi belirledik.

#EngellenmekIstemiyoruz

Sizler de 12 Mayıs Salı günü saat 17:00’de yapacağınız hak temelli paylaşımlarınızın bir yerine bu bağlantı etiketini eklerseniz, figüran değil, bizzat sizinle ilgili alınan kararlarda söz sahibi olmak için sözlerinizi bir arada toplamış olacaksınız. Tek yapmanız gereken mesajınızı yazıp bir noktasına aşağıdaki etiketi yapıştırmanız.

#EngellenmekIstemiyoruz

Haydi hep beraber haykıralım.

Ne istemiyoruz?

#EngellenmekIstemiyoruz!

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle