Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

ENGELSİZ EĞİTİM PROJEMİZ ZERO PROJECT 2020 ÖDÜLÜYLE TAÇLANDI

Duyurular

Tarih20.12.2019

Toplam okunma0

Değerli Engelsiz Erişim dostlarımız ve Engelsiz Eğitim takipçilerimiz, sizinle harika bir haberi paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Bir Birleşmiş milletler kuruluşu olan zero projectten  Engelsiz Eğitim Projemize bizi çok mutlu eden bir ödül geldi. Engelsiz Erişim Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Erişilebilir Oy Şablonu projemize 2019 yılında ödül veren Zero Project, bu kez Engelsiz Eğitim projemize ödül verdi.

Pek çoğunuzun yakından takip ettiğini bildiğimiz, 6 yıldır kesintisiz olarak ve tamamen gönüllü kaynaklarımızla TeamTalk üzerinden gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Eğitim bahçemizi, farklı kategorilerde sağladığımız erişilebilir eğitimlerle yeşertmeye devam ediyoruz.

Engelsiz Erişim Derneği olarak geçtiğimiz yıl katıldığımız ve 2019 yılında ödüle layık görülen Erişilebilir Oy Şablonu projemizin hak ettiği ödülü almaya gittiğimizde, Zero Project ödüllerine uygun pek çok çalışmamız olduğunu gördük. Zero Project 2020 ödülleri için başvurular başladığında, önce farklı STK paydaşlarımıza bilgi verdik, sonra Zero Project’e bu yılki temaları olan eğitim başlığına Engelsiz Eğitim projemizle başvurduk. Engelsiz Eğitim ekibimizle Mayıs ayı sonundan itibaren çalıştık ve proje başvuru formunu büyük bir heyecanla doldurduk. Ders görüntülerimizin ve seslerimizin olduğu fotoğraflar çektik. Videolar hazırladık. Tüm bu dokümanları harika bir kurguyla montajladık ve Zero Project’e gönderdik. Kalbimizi tutarak sonucu beklemeye başladık.

Ekim ayı sonunda Zero Project’ten bir ödül aldığımızı öğrendik ancak resmi duyuru öncesi sizinle paylaşmamız yasak olduğundan,  sonucu paylaşmayı biraz geciktirdik. Artık büyük bir onurla ve keyifle bildiririz ki Engelsiz Eğitim projemiz, Birleşmiş   Milletler organizasyonu olan Zero Project’in 2020 yılında Viyana’da yapılacak organizasyonda ödül almaya hak kazandı.

Misyonlarını engelsiz bir dünya için çalışmak olarak özetleyen Zero Project, her yıl engellilerin önündeki bariyerleri kaldıran yenilikçi projelere ödüller veriyor ve onları tüm dünyaya tanıtıyor. 2020 Yılının teması ise erişilebilir eğitimdi. Bu kapsamda 56 farklı ülkeden 75 yenilikçi projeye ödül verildi. Bu projeler arasında ülkemizden yer alan tek çalışma Engelsiz Erişim Derneği Erişilebilir Engelsiz Eğitim projesi oldu. Ödüllerle ilgili detaylı bilgiye

Zero Project 2020 ödülleri

Linkinden Ulaşabilirsiniz.

Ödül töreni ve sunumlar 20-22 Şubat 2020 tarihinde Viyana’daki Birleşmiş Milletler ofisinde yapılacak. Ödül töreniyle ilgili tüm detaylar ise Ocak 2020 yılında açıklanacak.

Bu yıl 6. sezonunu gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Eğitim projemize gelen bu ödül, bizi daha da cesaretlendirdi. Eğitimlerimizi düzenli olarak takip eden siz Engelsiz Eğitim takipçilerimize, çok büyük bir enerji ve çabayla çalışan Engelsiz Eğitim ekibimize ve bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sesli Betimleme Derneği’ne sonsuz teşekkür ediyoruz.

Her zaman çalışmak, üretmek, engelsiz eğitimlerimizi paylaşmak ve yeni bir şeyler söylemek üzere, Engelsiz Eğitim projemizle aldığımız Zero Project ödülümüz hepimize kutlu olsun.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle