Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Eğitimlerimizde Son Hafta

2016-2017 Eğitim Sezonumuz

Tarih22.04.2017

Toplam okunma725

Merhaba değerli engelsiz eğitim takipçilerimiz. Eğitim içeriklerinde yenilikçi yaklaşımlar geliştirdiğimiz ve içeriklerini zenginleştirdiğimiz, her alanda erişilebilirliği sunan, uzun, yorucu ama bir o kadar da keyifli bir süreci kapsayan, heyecanımızı bir an olsun hiç yitirmediğimiz bir Engelsiz Eğitim Projemizin daha sonuna geldik. Oldukça kapsamlı bir müfredatla projemizde yer alan Engin Yılmaz, 18 oturum olarak planladığı Excel kursunu önümüzdeki hafta tamamlayacak ve sezona veda edecek. Bundan sonraki eğitim sürecimiz Ömer Yeşiltaş ile devam edecek. Ömer, sırasıyla, İos ve Android için oyunlar, OCR (Optical Character Recognition)Uygulamaları, obje tanıma uygulamaları, dini içerikli  uygulamalar, Braille yazma uygulamaları, online alışveriş uygulamaları, not alma uygulamaları, ofis uygulamaları, dil öğrenme ve eğitim uygulamaları ve haber okuma uygulamalarını inceleyecek ve eğitim programını tamamlayacak. Erişilebilir İOS ve Android Uygulamaları Eğitimi için, her Pazartesi akşamı saat 20:00’de eob.akdeniz.edu.tr Teamtolk sunucularında sizleri bekliyor olacağız. Engelsiz Eğitim Projemize birbirinden farklı, zengin ve erişilebilir eğitimleriyle katkıda bulunan tüm eğitimcilerimize, program konuklarımıza ve siz değerli Engelsiz Eğitim takipçilerimize çok teşekkür ediyor ve son haftanın eğitim programını aşağıda paylaşıyoruz.

 

ENGELSİZ EĞİTİMLERİMİZİN SON HAFTA PROGRAMI

 

24 NİSAN 2017 PAZARTESİ: ERİŞİLEBİLİR İOS VE ANDROİD UYGULAMALARI EĞİTİM PROGRAMI

Ömer, erişilebilir oyun uygulamalarını merak edenler için A Blind Legend İOS ve Android Uygulamalarını inceleyecek.

25 NİSAN 2017 SALI: MİCROSOFT EXCEL 2016 KULLANIMI EĞİTİM PROGRAMI

Engin, Microsoft Excel 2016’da çalışma kitabını koruma konusuna yer verecek, ardından son sözler diyecek ve boş satırların otomatik olarak silinmesi, Excel ve ofiste yardım alma yöntemleri ve ekran okuyucuların verimliliğinin değerlendirilmesi konularında çeşitli ip uçları vererek genel kurs değerlendirmesi yapacak.

 

BİR ÖNCEKİ HAFTAYA AİT EĞİTİM KAYITLARINI İNDİRME BAĞLANTILARI

 

Olcay Aşçı ile Bilgisayar Günlüğü Eğitimi

Engin Yılmaz ile Microsoft Excel 2016 Kullanımı Eğitimi

 

ENGELSİZ ERİŞİM DERNEĞİ

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle