Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Erişim Grubu Selen Özel Bilgi Yarışması 2010

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarEngelsiz Erişim Grubu

Tarih14.04.2011

Toplam okunma2513

Bilgi Yarışmamızın üçüncüsü Selen Özel Adıyla 8 Mayısta Gerçekleşiyor

2 Yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz bilgi yarışmamızın üçüncüsü bu yıl 8 mayıs 2010 tarihinde Türkan Sabancı Görme Engelliler okulunda gerçekleşiyor. Yarışmamıza bu yıl ve sonraki yıllar için Selen Özel bilgi yarışması adını verdik. Bildiğiniz Gibi selen Özel arkadaşımızı geçtiğimiz günlerde kaybetmiştik. Bu çok değerli Hukukçu ve aktivist arkadaşımızın adını yaşatmak için biz de bundan böyle Yarışmamızı Selen Özel bilgi yarışması adı altında gerçekleştireceğiz. Bu yıl yarışmamıza katılan herkese de Selen’in yazılarından derlediğimiz bir seçkiyi sesli okutulmuş halde vermeyi planlıyoruz.

Yarışmamız her yıl olduğu gibi 15 sorudan oluşacak. Soruların dağalımı şu biçimde olacak: 1’er adet, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, sağlık, spor, hukuk ve engellilik ile, ikişer adet bilişim, kültür sanat, ve güncel. Yine yarışmamızda ön eleme turları ve final turu olacak. bu oturumlarda ilk sırada yer alacak gruplar ve en yüksek puanı alan oturum ikincisi grup final oturumunda yarışmaya hak kazanacak. Oturum ikincilerinin yedek sorular öncesinde aldıkları puanlar arasında eşitlik olursa, bu grupların arasında eşitliğin bozulduğu anda soruyu bilen grubun finale yükseleceği mini bir oturum daha gerçekleştirilecek.

Her zaman olduğu gibi ön eleme turlarındaki sorularımız çoktan seçmeli, yedek ve final sorularımız ise tek yanıtlı olacak.

Yarışmamızda ilk üç sırada yer alan gruplara mütevazi ödüllerimiz olacak. Bu yıl üçüncü sırada yer alan grubumuza Yakın Zamanda DVD’si sesli betimleme seçeneğiyle birlikte çıkan Başka Dilde Aşk Filminin DVD’lerini vereceğiz. Bu konudaki çabalarından dolayı sesli betimleme grubunu tebrik ediyoruz.  İkinci sırada yer alacak grubumuzun yarışmacıları ise 16 GB’lik flaş bellek kazanacaklar. Yarışmamızı birinci sorada tamamlayacak grubumuz ise SESTEK’ten içinde Sinan sesi de olan netokur kqazanacak. Konuyla ilgili katkılarından Dolayı Sestek firmasına teşekkürler.

Yine final oturumu öncesinde sürpriz bir konumuz ve konuşmacılarımız olacak.

Yarışmanın ötesinde, bir arada olmak, bir şeyler paylaşmak, heyecanlı anlar yaşamak isterseniz, 8 Mayıs cumartesi günü saat 10:00’da sizleri de Türkan Sabancı Görme Engelliler okuluna bekliyoruz.

Sizler de bizimle olmak ve yarışmamıza katılmak isterseniz, 3 kişilik grubunuzu oluşturun. Oluşturduğunuz grup üyelerinin isim ve soyisim, Cep telefonu ve varsa e-postalarını  içeren yazıyı

mail@engelsizerisim.com

adresine gönderin ya da

www.engelsizerisim.com

adresindeki iletişim bağlantısına girip buradaki iletişim yollarından biri aracılığıyla bize bildirin.

Yarışmamıza 6 mayıs akşamına kadar başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer 3 kişilik bir grup oluşturmakta güçlük yaşıyorsanız üzülmeyin. Bu durumu bize bildirdiğiniz taktirde, grup oluşturmakta güçlük yaşayan ama yarışmamıza da katılmak isteyen arkadaşlarımızı biz yeterli sayıya ulaşır ulaşmaz bir grup  haline getireceğiz.

Elbette yarışmacı olmanız şart değil. Bu heyecanı yerinde izlemek için 8 mayıs günü yarışmacı olsun olmasın hepinizi Türkan Sabancı görme engelliler okulunda görmeyi arzuluyoruz.

Engelsiz Erişim Grubu olarak Selen Özel’I bir kez daha anıyor ve hep birlikte daha erişilebilir günlere diyoruz.

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki cep telefonları yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

Engin Yılmaz: 0532 552 1140

Adem Vural: 0533 343 36 08

 

Tarih: 08 Mayıs 2010 Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu, Çok Amaçlı Salon

Adres: BARBOROS mahallesi, DENİZMEN sokak, NO 53 Üsküdar, İstanbul

 

Ulaşım:

Anadolu yakasında Kadıköy merkezden hareket eden 14c, Üsküdar merkezden hareket eden 12c hatları Türkan sabancı Görme Engelliler Okulunun Önünden geçmektedir.

 

Avrupa yakasından gelecekler ise Cevizlibağ kalkışlı 500, Taksim kalkışlı 110 ve Rumeli hisarüstü kalkışlı 125 hatlarını kullanarak Askerlik Şubesi durağında inmeliler. Metrobüs’ü kullanarak Avcılar, Yeni Bosna yönünden gelecek davetlilerimiz de Boğaziçi köprüsü çıkışındaki durakta inerek yukarıda numaralarını vermiş olduğumuz Avrupa yakası kalkışlı 3 hattan herhangi birine aktarma yaparak Askerlik Şubesi durağına ulaşabilirler.

Askerlik Şubesi durağında indikten sonra caddenin karşı tarafına geçerek Burhan Felek spor salonunun arka kapısını sormaları ve buraya yürümeleri gerekmektedir.

Spor salonunun bu kapısı Türkan Sabancı Görme Engelliler okulunun karşısında yer almaktadır.

 

Yarışma mekanını bulmakta zorlanacağını düşünen davetlilerimizin Askerlik Şubesi durağına ulaştıktan sonra yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşmaları durumunda kendilerine yardımcı olunacaktır.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle