Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Erişimden Bir Çevrimiçi Eğitim: ZOOM Cloud Meetings

Duyurular

YazarEngelsiz Erişim Dernei

Tarih27.03.2020

Toplam okunma0

Sevgili dostlar. Hepimizin evde kaldığı bugünlerde Birçok okul ve kurum uzaktan eğitim ve çalışma yapmanın yollarını arıyor. Konuyla ilgili etrafımızda epeyce çözüm mevcut. Bunlardan son dönemde en çok öne çıkanı ise ZOOM Cloud Meetings adındaki sistem. Zoom ile bilgisayarınızdan, cep telefonu ve tabletiniz aracılığıyla ya da sabit telefonunuz üzerinden toplantılara katılmak mümkün. Peki nasıl? Aslında çok basit. Sistem şu an için İngilizce, ama kullanımı etkileyecek bir dil becerisi gerektirmiyor. Bilgisayarda yalnızca birkaç kısayol tuşunu bilmeniz, Mobil cihazda sadece birkaç düğmenin yerini ve anlamını öğrenmeniz Zoom ile eğitimlere katılmanıza yetiyor.

29 Mart Pazar 17.00’da Çağrı Artan ve Engin Yılmaz Zoom kullanımı için bilmeniz gereken temel ipuçlarını anlatıyorlar. İşte programımızda yer alacak konular:

  • Uygulamayı bilgisayar ve mobil cihazımıza kurma.
  • Zoom Üyeliği.
  • Bir odaya bağlanma.
  • Mikrofon ve videomuzu açıp kapama.
  • Parmak kaldırıp söz isteme, oda yöneticisi bize söz verdiğinde kabul etme.
  • Ekranımızı paylaşma. Ekranımızdan Power Point sununu yapma veya bir video, müzik gibi medya içeriği oynatma.
  • Ekran paylaşımında ekran okuyucu sesiyle bilgisayar sesini ayırma.
  • Zoom toplantımızı kaydetme.
  • Temel Zoom ayarlarına bir göz atma.

Zoom Eğitimimizi 29 Mart 2020 Pazar saat 17.00’da radyo engelsiz Erişim’de gerçekleştiriyoruz. Engelsiz Erişim Radyo canlı yayın bağlantısı aracılığıyla ya da Radyo Kulesi İOS ve Android uygulaması üzerinde Engelsiz Erişim Radyo istasyonunu aratarak programı dinleyebilirsiniz.

 Dilerseniz Eğitim sırasında açacağımız ZOOM odamıza sizler de gelebilir, doğrudan bizlere katılabilirsiniz. Oda bağlantımızı radyo yayını sırasında vereceğiz. Ayrıca eğitime ilişkin soru ve görüşlerinizi iletmek ve sağlayacağımız oda bağlantısını alabilmek için Engelsiz Erişim Mesaj Panosu adresini kullanmanızı öneriyoruz.

 Pazar Akşamı görüşmek üzere. Bekleriz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle