Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Erişim’den yeni ve deneysel bir proje: Sor Bilene

Duyurular

Tarih19.03.2020

Toplam okunma0

Değerli takipçilerimiz, Engelsiz Erişim olarak size yeni ve deneysel bir projemizi tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz: Sor Bilene.

www.engelsizerisim.com/sorbilene

adresinden ulaşabileceğiniz Projemizin adı amacını gayet net açıklıyor aslında. Erişilebilirlikle ilgili kolayca soru sorup yanıt alabileceğiniz basit bir platform. Üyelik veya ekstra bir kurulum gerekmeden, tek yapmanız gereken adresimize girip Sorunuzu, adınızı soyadınızı, ve ileti adresinizi yazarak ilgili kategoriyi seçip, “soru gönder” düğmesine basmak. Sonrasında, sorunuz yanıtlandığında e-postanız aracılığıyla bilgilendiriliyorsunuz. iPhone rotor hareketi nasıl yapılır? Android içinde Braille Klavye var mı? Narrator nasıl açılıp kapatılır, gibi bilişimsel soruların yanında, Baston lastiği nasıl değiştirilir, Halıya yağ döküldüğünde leke olan yer nasıl saptanır, Omlet nasıl çevrilir gibi günlük konularda da sorular sorabilmeniz mümkün olacak.

Bu soruları hızlı biçimde cevaplayabilmek için geniş bir yanıtlayan ekibi oluşturmaya başladık. Biz Engelsiz Erişim üyelerinin yanında, Aralarında Engin Albayrak, Selçuk Uçar, Salih Kunduz, Can Kırca, Cankut Değerli gibi arkadaşlarımız da yanıtçılar arasında olacak.

Projeye deneysel dememizin nedeni tamamen sizlerin katkılarıyla gelişme olasılığı. Sorulan soru sayısının fazla olması, veri tabanının o ölçüde gelişmesi ve aranan bilginin daha hızlı bulunması anlamına gelecek. Çünkü sitede daha önce sorulan soruları görüp dilediğiniz şekilde filtreleme ve arama şansınız var. Yani sorduğunuz ve yanıtlanan soru bir tek size değil siteyi ziyaret eden herkese bilgi kaynağı olacak. Sizler de kullanımı kolay, her cihaz ve tarayıcıdan sorunsuzca ulaşabileceğiniz platformumuzla tanışmak ve bilgi havuzuna katkı vermek isterseniz, adresimizi tekrar anımsatıyoruz:

www.engelsizerisim.com/sorbilene

sorularınız ve bilgi ihtiyacınız yanıtsız kalmasın!

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle