Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Erişimli Saatler 2012: Yine yeniden başlıyor!

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih30.09.2012

Toplam okunma1149

Merhabalar değerli dostlarımız. 6 ayı aşkın bir süre ara verdiğimiz engelsiz erişimli saatler Aynı gün ve saatinde, aynı frekansında yine yeniden sizlerle.

Her Çarşamba akşamı 21:00-23:00 saatleri arasında yepyeni ilgi çekici konularımız, engelliliğe ilişkin haberlerimiz, teknolojik tanıtımlarımız, parodilerimiz ve özenle seçilmiş müziklerimizle Radyo Gören Parmak’da sizlerle olmaya devam edeceğiz.

Yeni sezonumuzda çeşitli konuklarımız da sizlerle olacak. Her hafta Görme engelli Öğrenciler platformundan bir konuğumuz olacak ve bizlere üniversite tanıtımları, engelsiz eğitimle ilgili çalışma ve öngörüleri, engelli öğrencilerin gündemindeki konular gibi hususlardabilgiler verecek.

Ayrıca yine Her hafta Artık Amerika’da yaşayan Elif Emir Öksüz, ABD’de engeli olarak yaşam tecrübelerini, bizzat şahit olduğu erişilebilirlikle ilgili düzenlemeleri, oradaki engellilikle ilgili gündemi bizlere aktaracak.

Elbette çeşitli bilgisayar programlarının ve çeşitli erişilebilir yardımcı teknolojilerin tanıtımı, araştırma dosyalarımız, doyumsuz sohbetlerimiz, siz dinleyicilerimizle olan yazışmalarımızla dolu dolu biçimde bir 2 saat geçirmeyi arzuluyoruz her Çarşamba akşamı.

2012-2013 sezonunun bu ilk programında 3 Ekim Çarşamba akşamı sizlerle olmayı ümut ediyoruz. Bu programımızda, dünyanın ilk tam erişilebilir telsiz telefonu olan Powertell 710 Talking Cordless telephone ürününden söz edeceğiz. Bu sabit telsiz telefonla, aranan numaranın söylenmesinden rehbere kişi eklemeye, saat ayarlarından farklı zil sesleri belrielemeye kadar, bir telsiz telefonda yapacağınız her işlemi konuşan bir rehberle birlikte tam erişilebilir yapmanız mümkün.

Ayrıca daha önce dünyaya seslende de kaydını yayınladığımız iphone üzerinde Braille yazmayı sağlayan Type Braille and Learn Braille programını canlı canlı tartışacağız. Görme Engelli Öğrenciler Platformundan Emre Taşkın, ve Cincinati’den Elif Emir Öksüz konuklarımız olacak. Hepinizi bekliyoruz.

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba günü saat 21-23:00 saatleri arasında radyo gören Parmakda.

Engelsiz erişimli saatler programını dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli dosyayı indirebilirsiniz.

http://www.sendspace.com/pro/dl/a8aj9e

Yayında bize canlı canlı ulaşmak için msn adreslerimiz:

engelsizerisim@hotmail.com

radyo@gorenparmak.org

Twitter: engelsizerisim

Yayınlarımızı programlarımız ardından

www.dunyayaseslen.com

üzerinden de takip edebilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle