Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Engelsiz Erişimli Saatler Altıncı Sezonuna 8 Ekimde Başlıyor!

Engelsiz Erişimli Saatler

YazarEngin Yılmaz, Adem Vural

Tarih06.10.2014

Toplam okunma1147

Hepinize yine yeniden kocaman bir merhaba dostlar. Kendi alanında bir klasik haline gelen Engelsiz Erişimli Saatler altıncı sezonuyla karşınızda ve  8 ekimde başlıyor!

Engellilik alanındaki birçok teknolojik gelişmeyi, birçok ilginç araştırma ve haberi, birbirinden özel onlarca konuğu, müthiş bir müzik yelpazesini, güldüren ve düşündüren parodileri, kimi zaman saçmalamalarımızı, kimi zaman teknik aksaklıklarımızı, sıcacık bir çayımızla birlikte  sizlerle paylaştık Beş yıl boyunca.

Radyo Gören Parmak’ta başlayan yolculuğumuz, geçen Yıl Eğitimde Görme Engelliler Radyosu ve Senin Radyon mikrofonlarına taşındı.

Programlarımız, gençlere motivasyon kaynağı, hayal kurmak isteyenlere bu da mümkün diyebilecekleri bir durak oldu.

Günlerin yoğunluğu içinde durup bir düşünmek, bir nostaji yaşamak, farklı bakış açılarına tanık olmak, kişiyi engelli yapan şeyin engelenmişliklerimiz olduğu inaç ormanında bol bol ciğerlerine oksijen doldurmak isteyenlerin buluşma noktası oldu Engelsiz Erişimli Saatler. Beş yıl boyunca, neden yapılamazların değil, nasıl yapılabilirlerin örneklerini vermeye çalıştık hep.

Ve altıncı sezonumuza da kaldığımız yerden devam ediyoruz. En son 18 haziran 2014 programımızda sizleri enfes bir ekmeğin lezzetiyle başbaşa bırakmıştık. Yeni sezonumuzun ilk programını da enfes yazılım lezzetleriyle açıyoruz. Artık MBraille programı Android için de mevcut. Android sistemlerde nasıl Braille yazılabilir, aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını Engelsiz Erişimli Saatlerin bu bölümünde bulacaksınız.

Ve engelsiz Erişim Derneği danışmanlığında hazırlanan Sesli Adımlar projesiyle, alış veriş merkezinde bir iOS yazılımı bizleri nasıl yönlendiriyor sizler için deneyip göstereceğiz.

Bahar’ı yakalarsak bir şiir arası vereceğiz Elbet. Ve EEEH Derginin eli maşalı Kadını Gülcan Fincanda nasıl kek yapılır bizler için anlatacak.

Programımızın saatini zaten biliyorsunuz. Çarşamba akşamı saat 21:00’da sıcak bir çay içmek için evinize geliyoruz müsayit misiniz?

 

 

Haydi Engelsiz Erişimli Saatler aracımız kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Biz burdayız ya siz?

Engelsiz Erişimli saatler her Çarşamba akşamı saat 21-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosu ve senin radyonda.

Engelsiz erişimli saatler programını Eged radyodan dinleyebilmek için aşağıdaki bağlantıdan gerekli pls dosyasını indirebilirsiniz.

http://www.sendspace.com/pro/dl/zuhi9q

veya

http://www.egitimdegormeengelliler.org/radyo

adresine girebilirsiniz. Bu adresten hem radyoyu dinleyebilir, hem de mesaj paneli aracılığıyla bize iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

Senin radyon üzerinden bizi dinleyebilmek içinse,

www.seninradyon.com

adresine girmeniz yeterli.

Radyomuzu iphone ve benzeri bir cihazla dinlemek içinse aşağıdaki linge tıklayın.

http://80.239.141.175:7063/listen.pls

 

 

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com

adresini  kullanın.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle