Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Erişilebilir Oy Şablonu Kullanım Deneyimi Anketi Yayında

Engelsiz Seçim

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih16.04.2017

Toplam okunma1034

Değerli dostlar, yoğun bir hazırlık ve önemli bir erişilebilirlik mücadelesinin ardından seçim gününe gelmiş bulunuyoruz. Bu dönemin diğerlerinden bir farkı var bizler için. İlk kez, ürettiğimiz bir şablonla tek başına oy kullanma şansı elde ettik bazılarımız. Halen sistematik ve yasayla güvence altına alınmış tek başına oy kullanma hakkı çözümünden uzağız belki, ama o çözüme bir adım daha yaklaşmaya çalıştık 16 Nisan günü.

 

Eğer oy kullanmaya gittiyseniz, neler yaşadığınızı, şablonu kullanıp kullanmadığınızı ve önerilerinizi paylaşmanızı arzuluyoruz. Bu amaçla bir minik anket hazırladık. Birkaç dakikanızı ayırıp aşağıdaki anketi doldurursanız, minnettar kalacağız. Çıkan sonuçları derleyip bundan sonra neler yapılabileceğine hep birlikte karar verelim istiyoruz. Çünkü biz olmadan bizim için asla ilkesinden yola çıkarak, bizim için yapılacak bir düzenlemeye bizzat hep beraber müdahil olalım diyoruz.

Şimdiden ilginize teşekkür ederek aşağıdaki anket bağlantısını paylaşıyoruz.

Erişilebilir Oy Şablonu Kullanım Deneyimi Anketi

Hep söylediğimiz gibi, oyunuz ne olursa olsun, erişilebilir olsun.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle