Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Ev İşlerini Kolaylaştıracak Pratik bilgi ve püf noktalar

Pratik Bilgiler

YazarDerya Atabey

Tarih24.07.2005

Toplam okunma1788

§         Evlerimizde rahat ve sorunsuz yaşamak için evimizin yerleşik düzeni son derece rahat ve pratik olmalıdır. Buna bağlı olarak örneğin evlerimizdeki yer tabanlarının kaygan ve çizilebilir olmaması; eğer kaygan ise üstüne altı kaymayan halılar serilmesi serilen halıların kolay silinebilir olması çok açık renkte olmaması ve leke tutmama özelliğine sahip olması gerekmektedir.

§         Oturma salonlarımız ise son derece rahat eşyalarla döşenmeli toz ve kir göstermeyen oturma grupları ve yemek oda takımları kullanılmalıdır.

§         Evlerimizde yürümemizi engelleyecek, temizlik yaparken zorlanacağımız sehpa aksesuar ve süsü gibi şeylerin fazlalığından kaçınılmalıdır.

§         Eşyalarımızın son derece rahat kullanılabilir objelerden olmasına özen gösterilmelidir.

§         Evlerimizdeki vestiyer ve gardolapların sürgülü kapaklarla dizayn edilmesi bizlerin dolap kapaklarına çarpmamızı engelleyecek güzel bir avantajdır. Dolaplara kaygan olmayan ve leke tutmayan örtüler serilmeli eşyalar özenle ve düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir.

§        Sevgili arkadaşlar evlerimizin temizliğini yaparken terlik giymeden evlerimizi süpürmeli, ailelerimiz tarafından denenmiş, kolay leke çıkartıcı, güzel kokulu, iyi markalı deterjanlar kullanılmalıdır.

                      

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle