Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Festivalimize Bağımsızlık Öykülerinizle Anlam Katmak İster misiniz?

Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih13.09.2018

Toplam okunma629

Değerli Engelsiz Erişim ve EEEH Dergi takipçilerimiz,

hepinize serin bir Eylül gününden selam olsun.

Bu yıl 5’incisini gerçekleştireceğimiz ve temasını “Erişebiliyorsam eşit hayat, al beyaz bastonunu bağımsızlığı tat” olarak belirlediğimiz Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivalimizde , özgürlükçü  arkadaşlarımızı onurlandırmak istiyoruz. Festivalimizin akşam kuşağı için baston Hikâyelerinden oluşan ve bize keyifli anlar yaşatacak olan bir bölüm hazırlamaya karar verdik. Bu bölüm, sizden gelen ve bastonunuzla ilk bağımsız hareket deneyimlerinizi anlatan hikâyelerden oluşacak. Aşağıda belirteceğimiz koşullara uygun olarak yazacağınız hikâyelerinizi psybahar@icloud.com adresine göndererek, yol arkadaşınızı taçlandırabilirsiniz. Bize göndereceğiniz öyküler, Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Hayat Dergisi yazı kurulu tarafından değerlendirilecek ve ilk üçe giren hikâyeler sürpriz ödüllerin sahibi olacak. Ayrıca, yine ilk üçe giren hikâyeler, yazarları tarafından Festivalin akşam kuşağında seyircilere anlatılacak. Öykü yarışmamıza katılım Koşullarımız şunlar:

  1. Yarışmamıza beyaz baston kullanan görme engelli bireyler katılabilecektir.
  2. Yarışmamıza katılım için herhangi bir yaş sınırı yoktur.
  3. Hikâyeler en fazla 3 sayfa olmalı ve 1200 kelimeyi geçmemelidir.
  4. Hikâyeler, Türkçe dil bilgisi ve yazım kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.
  5. Yazacağınız hikâyeler, beyaz bastonunuzla ilk bağımsız hareket deneyiminiz, bu deneyim için neden o günü seçtiğiniz, bu deneyiminizin size neler hissettirdiği, deneyiminizin bağımsız hareket becerinize etkisinin neler olduğu gibi konuları içermelidir.
  6. Hikâyelerinizi adınız, soyadınız, cep telefonunuz ve e-posta adresinizle birlikte en geç 01.10.2018 Pazartesi gününe kadar psybahar@icloud.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

Amacımız, hep birlikte eğlenmek, baston hikâyelerimizi paylaşmak ve hâlâ beyaz bastonu ile dost olamamış arkadaşlarımıza motivasyon sağlamaktır. Beyaz bastonunuzla tanışma hikâyelerinizi heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bastonunuzun her zaman yol arkadaşınız olması dileklerimizle.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle