Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

GPS Semineri Gerçekleştirildi

Bilişim

YazarEngelsiz Erişim

Tarih19.06.2008

Toplam okunma1328

19 Haziran 2008

 

Engelsiz Erişim Grubu olarak daha önce duyurmuş olduğumuz GPS teknolojileri konulu seminerimiz 14 Haziran Cumartesi günü Beyazıt devlet Kütüphanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Saat 15:30’da başlayan,  Adem Vural ve Engin Yılmaz’ın konuşmacı oldukları ve Soner Çoban’ın tercümeleriyle katkıda bulunduğu seminerimiz iki bölümden oluştu. Birinci bölümde Adem Vural Ve Engin Yılmaz bir power point sunumu eşliğinde, Genel olarak GPS kavramının ne olduğu, GPS teknolojilerinin askeri ve sivil alandaki kullanım alanlarını özetledikten sonra, görme engelliler alanındaki GPS ürün ve teknolojilerini anlattılar.

Seminerimizin İkinci bölümünde ise, Way Finder Access direktörü Niklas Wilhelmsson ile yapılan Ropörtajımız, Sendero programının bir demosu ve Way finder Access ile yaptığımız küçük bir yaya yolculuğunun ses kayıtları dinletildi. Ayrıca bu bölümde GPS teknolojileriyle ilgili soru cevaplar da yer aldı.

Seminerimizin kaydını

GPS Seminer

Bağlantısından indirebilirsiniz.

Way Finder Access firmasından Niklas Wilhelmsson ile yaptığımız ropörtajı ise indirmek için

Ropörtaj

Bağlantısına tıklayın.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

xxxxx
burada verilen bağlantılar sorunlu. bahsi geçen dosyalar indirilemiyor.
Ahmet
Seminerinizi dinledim. Çok doyurucu olmuş. Başka alanlardaki çalışmalarınızı da heyecanla bekliyorum.
Yorum Ekle