Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

İLETİLERE KÖPRÜ EKLEME

Bilişim

YazarEngin Albayrak

Tarih02.10.2012

Toplam okunma1265

Bazen iletilerdeki bazı linklere tıkladığımızda “adres geçersiz uyarısı alabiliyoruz. Eğer adres açık olarak yazılmışsa, adresi kopyalayıp internet explorer adres satırına yapıştırdığımızda ilgili bağlantının açıldığını görüyoruz. Bu durum, kullandığımız e-posta istemcisinin ilgili adresi bağlantı olarak işaretlemesi sırasında gerçekleşen bir hata nedeniyle oluşuyor. Bunu önlemek için şu yolu izleyebiliriz:
1. iletiye eklemek istediğimiz adresi yazmadan önce, adresi yazmayı düşündüğümüz yerde sağ tıklayarak veya uygulama tuşuna basarak açılan menüden, ya da menü çubuğundan veya şeritten, “ekle / köprü ekle” ögesini seçelim.
2. açılan iletişim kutusunda “web adresi” alanına bağlantımızın adresini, “görüntülenecek metin” kısmına da isteğe bağlı olarak, “izlemek için burayı tıklayın.” veya “indirmek için burayı tıklayın” gibi bir şey yazabilirsiniz. Ben genellikle “görüntülenecek metin” kısmına da bağlantı adresini yazıyorum.
3. ardından hemen bulunduğumuz yerde enter basalım. Bazı programlarda, “köprü ekle” iletişim kutusu içinde tab ile dolaşırken seçim kutuları veya ağaç görünümleri ile karşılaşılıyor. bu durumda “web adresi” kısmına yazdığımız adres kendiliğinden değişebiliyor. buna dikkat etmekte yarar var. iletişim kutusunun tamamına yakın bir bölümünü tab tuşu ile dolaştıysanız, “ekle” düğmesine basmadan önce “web adresi” alanını tekrar kontrol etmeyi unutmayın.
Bu şekilde eklediğimiz köprülerin açılması olasılığının oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim. Kolaylıklar.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle