Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Invisible Ball, Bir Unicef Yarışma Filmi

Haberler

YazarMehmet Hanifi Çiftçi, Bahar Yavuz

Tarih14.12.2012

Toplam okunma1538

Değerli okurlarımız, Boğaziçi Üniversitesinde öğrenci olan görme engelli Arkadaşlarımız Mehmet Hanifi Çiftçi ve Bahar yavuz Unicef'in düzenlediği ve engellilik konulu bir dakikalık video yarışması için çok güzel bir senaryo yazdılar ve bunun filmini çektiler. filmin adı invisible ball yani görünmez top.
Senaryo şartlarına göre çocuklarla ilgili ve birlikte yaşamayı, engellerin kalkmasını konu alan bir film çekilmesi gerekiyordu. birinci olan film Unicef'in engellilerle ilgili tüm etkinliklerinde gösterilecek.
Arkadaşlarımızın senaryosunda, bir grup çocuk bir arada görülüyor. çocuklardan birisi hadi çift kale maç yapalım diyor ve hepsi bunu sevinçle karşılıyor. ama minik bir sorun var. çocuklardan birisi kör. Kör çocuk cebinden bir poşet çıkarıp topu bu poşete geçirmeyi ve öyle oynamayı teklif ediyor. ve bu şekilde bütün çocuklar bir arada football oynuyorlar. bu sırada çeşitli ingilizce mesajlar geçiyor.
let's create our colorful world, we don't have to see. (Hadi birlikte renkli dünyamızı oluşturalaım. görmek zorunda değiliz).
let's travel around it, we don't have to step. (Onun etrafında dolaşalım, yürümek zorunda değiliz).
let's sing the song of happiness, we don't have to hear (Hadi mutluluğun şarkısını söyleyelim, duymak zorunda değiliz).
We can do all these with our harts (Bunların hepsini yüreğimizle yapabiliriz.
videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
önce bu gayretli çalışmaları nedeniyle Hanifi ve baharı tebrik ediyoruz engelsiz erişim olarak.
filmin çekiminde onlara yardım eden ve aynı zamanda GETEM gönüllü okuyucumuz olan yönetmen nüket Gökaltay hanıma, filmde rol alan Or general Kamil Kuzey ilköğretim okulu öğrencilerine ve görme engelli arkadaşımız Eyüp'e, ve eyüp'ü bulmamızda yardımcı olan Parıltı derneğine  çok teşekkür ediyoruz.
sizler de videoyu elden geldiğince paylaşırsanız seviniriz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Nükhet H. Gökaltay
Bahar ile ve Hanifi'yi Eyüp'ü tekrar bir filmde bir araya getiririz. GETEM Yetkililerini tanımak da umudu çoğalttı içimde. Nükhet H. Gökaltay
Yorum Ekle