Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri 30 Kasımda Başlıyor!

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri

YazarEngin Yılmaz

Tarih25.11.2013

Toplam okunma1362

İlk Seminer Dokunmatik cihazlarda Engelsiz Yazabilmek

 

Değerli Engelsiz Erişim Dostları, sizlere daha önce duyurusunu yaptığımız Kemal Özceyhan seminer dizisinin ilkini bu cumartesi yani 30 Kaşım 2013’de Boğaziçi üniversitesinde gerçekleştiriyoruz.

Bildiğimiz gibi, Web Tasarımcısı ve görme engelli satranççılar grubu moderatoru Kemal Özceyhan’ı geçtiğimiz aylarda acı bir trafik kazası sonucu kaybetmiştik. Bizlerde 2013-2014 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığımız seminer dizimize onun adını vermek istedik.

İşte bu seminer dizimizin ilkinde, Tam da Kemal’in ilgisini çekebilecek bir konuyu işliyoruz: Dokunmatik ekranlarda engelsiz yazabilmek. Engelsiz iphone grubu moderatoru Çağrı artan ve Engin yılmaz tarafından yürütülecek bu seminerde, dokunmatik ekranlar kullanılırken, kişilerin en sık zorlanmaları muhtemel nokta olan yazı yazabilmekle ilgili getirilen çözümleri ve pratik noktaları tartışıyor olacağız…

Elbette sizlerin katılımı, soru ve fikirleriyle renklenmesini arzuladığımız seminerimiz Boğaziçi Üniversitesi New Hall Binası 104 nolu sınıfta, 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Seminerimiz aynı zamanda radyo gören parmaktan da canlı olarak yayınlanacak. Hepinizi bekliyoruz.

 

Birinci Kemal Özceyhan Semineri: Dokunmatik Ekranlarda Engelsiz Yazabilmek.

Tarih: 30 Kasım 2013 Cumartesi

Saat: 14:00-16:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi New Hall Binası 104 nolu sınıf.

 

Seminerimizi radyo gören parmaktan dinleyebilmek için aşağıdaki linkteki pls dosyasını bilgisayarınıza indirin.

http://www.sendspace.com/pro/dl/a8aj9e

Seminer sırasında bizlere canlı olarak ulaşıp soru sormak isterseniz Skype adresimiz

engelsizerisim@hotmail.com

 

 

New Hall binasına Ulaşım

Önemli not: Seminere gelirken ulaşımla ilgili yardım isterseniz, lütfen aşağıdaki numaralar aracılığıyla bizleri aramaktan çekinmeyin.

Adem Vural: 05333433608

Engin Yılmaz: 05325521140

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde bulunan New Hall binasına gelebilmek için Rumeli Hisarüstü yönüne giden otobüsleri kullanmamız gerekiyor. Rumeli Hisarüstüne, Taksim, Şişli, Kabataş, Sarıyer, kilyos,  Hacıosman Metro, Bakırköy ve    Kadıköy yönünden otobüsler bulunuyor. Bu hatların numaraları aşağıdaki gibidir.

Taksim-Hisarüstü 559C,

Kabataş-Hisarüstü 43R,

Şişli-Hisarüstü 59R,

Sarıyer-Hisarüstü 59RS,

Kilyos-Hisarüstü 59RK,

Hacıosman-Hisarüstü 59RH,

Bakırköy Hisarüstü 94B,
Kadıköy-Hisarüstü 125 .

Eğer Anadolu yakasından Kadıköy dışında bir yerden GETEM’e gidiyorsak, birinci köprü yolunu kullanarak zincirlikuyu’da inmemiz ve burada taksim veya kabataş’tan gelen 559C ve 43R nolu hisarüstü otobüslerine aktarma yapmamız gerekiyor. Ayrıca vapurla Beşiktaş veya kabataşa geçerek de hisarüstü otobüslerine ulaşabiliriz.  Bu otobüslere bindikten sonra aşağıdaki biçimde New Hall binasına geliyoruz.

 

1.       Nisbetiye durağında otobüsten iniyoruz.

2.       Otobüsün gittiği yöne doğru, yani yol solumuzda kalacak biçimde sesli ışıklara kadar yürüyoruz. yürüme mesafemizde genişçe bir ara sokak var, burayı geçtikten hemen sonra sesli ışığı duyacağız. Bu sokaktan geçerken, geçeceğimiz alanın 4 yol ağzı oluşu ve çok araba giriş çıkışı olduğu için dikkatli olalım.

3.       Sesli ışıktan, solumuzda kalan yolun karşısına geçiyoruz. Sesli ışığın sesi bazen kısık olabileceğinden dikkatli dinleyelim.

4.       Sağ dönüyoruz ve Yol sağımızda kalacak şekilde kaldırım bitene kadar, yani kuzey kampüs araç girişine kadar yürüyoruz. Bu mesafe yaklaşık 30 40 metre civarındadır. İlerlerken çok sola ya da sağa yanaşmamaya dikkat edelim.

5.       Kaldırımın bittiğinde küçük araç giriş yolunu geçip tekrar kaldırıma çıktıktan bir iki metre sonra sola dönerek kuzey kampüse “A kapısından” içeri giriyoruz ve 2 blok merdivenden aşağı iniyoruz.

6. Karşımıza çıkan klavuz yolu sonuna kadar takip ederek bir blok merdiven inip ikinci blok merdivenlere kadar ulaşıyoruz.

7. Burada iki blok merdiven daha inip sağa dönüyoruz ve buradaki merdivenlerden yukarı çıkıyoruz.

8. Burada sola dönüyoruz ve biraz yürüyerek sağ tarafımızdaki New Hall binasına giriyoruz.

9. ileriden sola dönerek koridor boyunca yürüyerek sağ tarafımızda kalacak merdivenleri kullanabilir veya hemen karşımızdaki asansörü bularak ikinci kata çıkabiliriz.

10. 104 nolu sınıf bu katta merdivenlerin karşısında sol tarafta yer alacaktır.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle